اخبار روزخانههمه آهنگ ها

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم سال 1401 چه روزی است

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم سال 1401 چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم سال 1401 را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم شمسی برابر است با :

روز سه شنبه 31 خرداد سال 1401

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم قمری برابر است با :

روز سه شنبه 21 ذی القعده سال 1443

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم میلادی برابر است با :

روز سه شنبه 21 ژوئن سال 2022

روز جهانی موسیقی یک روز منحصر به فرد است که هر سال برگزار می شود و در تاریخ 21 ژوئن جشن گرفته می شود. روز جهانی موسیقی یا روز جهانی آهنگسازی روزی است که در آن معمولاً موزیسین های جوان یا آماتور تشویق می شوند که کار خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.

روز جهانی موسیقی به هر کسی اجازه می دهد تا دستگاه موسیقی مورد علاقه اش را در کنار پارک ها بنوازد و در یک فضای باز، هنرنمایی انجام دهد تا دیگران هم از آن لذت ببرند. عاشقان موسیقی در این روز می توانند مراسم های موسیقی یا کنسرت های آزاد برگزار کنند. به همین دلیل این روز را در تابستان تعیین کرده اند که فرصت خوبی برای اجراهای خیابانی باشد.

در سال 1982 اولین روز جهانی موسیقی در تابستان در کشور فرانسه جشن گرفته شد. سپس در فرانسه شخصی به نام جک لانگه کسی بود که روز جهانی موسیقی را در پاریس برگزار کرد. یکی دیگر از آهنگسازان به نام موریس فلورت هم روزی را برای جشن گرفتن موسیقی اعلام کرد و روز جهانی موسیقی بعد ها در سراسر کشور های دنیا شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا