ماه رمضانمجله فارس 98مطالب مذهبیمناسبتهاهمه آهنگ هاویژه

محل ضربت خوردن حضرت علیع عکس از محل

عکس از محل ضربت خوردن حضرت علی (ع)

هنگامی که فرق مظلوم‌ترین فرد عالم شکافته شد، جبرئیل بانگ برآورد که سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست و ستاره‌های دانش نبوت تاریک و نشانه‌های پرهیزکاری بر طرف شد و عروه الوثقی الهی گسیخته شد.

هنگامی که سه نفر از باقیمانده خوارج در مکه هم‌قسم شدند تا نقشه شوم خویش را در ماه رمضان سال 40 هجری قمری عمل کنند، زمان زیادی نگذشت، دو نفر از آن‌ها که برای قتل معاویه و عمرو بن عاص رهسپار محل مأموریت خود شدند، در اجرای نقشه خود ناکام ماندند و تنها عبدالرحمن بن ملجم مرادی در شب نوزدهم ماه رمضان فرق مظلوم‌ترین فرد عالم را شکافت.

شهادت حضرت علی, ضربت حضرت علی

عبدالرحمن بن ملجم مرادی همراه با شبیب بن بجره اشجعی در سحرگاه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد کوفه کمین کرد و هنگامی که امیرالمؤمنین(ع) سر بر سجده نهاد، شمشیر زهرآگین خود را فرود آورد، در این هنگام حضرت علی(ع) در محراب مسجد افتاد و فرمود: «بسم الله و بالله و علی ملّة رسول الله فزت و ربّ الکعبه»، سوگند به خدای کعبه که رستگار شدم.

امام(ع) در حالی که خون از سر و صورت شریفش جاری بود، فرمود: «هذا ما وعدنا الله و رسوله»، این همان وعده‌ای است که خداوند متعال و رسولش به من داده‌اند، در این زمان چون امام توان برگزاری نماز جماعت را نداشت، به امام حسن(ع) فرمود نماز را ادامه دهد و خود نشسته نماز را اقامه کرد.

ببینید: عکس حضرت علی (ع) و اس ام اس شهادت حضرت علی و اشعار

محل ضربت خوردن حضرت علی(ع) عکس

نقل شده است که جبرئیل در میان آسمان و زمین ندا داد و گفت: «تهدّمت والله ارکان الهدی وانطمست أعلام التّقی وانفصمت العروه الوثقی قُتل ابن عمّ المصطفی قُتل الوصیّ المجتبی قُتل علیّ المرتضی قَتَله أشقی الْأشقیاء»، سوگند به خدا که ارکان هدایت در هم شکست و ستاره‌های دانش نبوت تاریک و نشانه‌های پرهیزکاری بر طرف شد و عروه الوثقی الهی گسیخته شد، زیرا پسر عموی رسول خدا(ص) شهید شد، سید الاوصیا و علی مرتضی به شهادت رسید، وی را سیاه بخت‌ترین اشقیاء به شهادت رسانید.

محل ضربت خوردن حضرت علی(ع) عکس


(1) محل ضربت خوردن حضرت علیع عکس از محل ماه رمضان مطالب
محل ضربت خوردن حضرت علیع عکس از محل. ماه رمضان مطالب مذهبی عکس از محل ضربت خوردن حضرت علی ع هنگامی که فرق مظلوم ترین فرد عالم شکافته شد جبرییل بانگ برآورد که سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست و ستاره های دانش


(2) محل ضربت خوردن حضرت علیع عکس - شبکه خبری تهران نیوز
هنگامی که آن حضرت وارد محراب مسجد شد و مشغول خواندن نماز گردید و سر از سجده اول برداشت نخست شبیث بن بجره با شمشیر بران بر وی هجوم آورد ولیکن شمشیرش به طاق محراب اصابت کرد و پس از او عبدالرحمن بن ملجم مرادی فریادی


(3) محل ضربت خوردن حضرت علیع عکس جدید 99 -گهر
امامع در حالی که خون از سر و صورت شریفش جاری بود فرمود هذا ما وعدنا الله و رسوله این همان وعدهای است که خداوند متعال و رسولش به من دادهاند در این زمان چون امام توان برگزاری نماز جماعت را نداشت به امام حسنع فرمود نماز را ادامه دهد و خود نشسته نماز را اقامه کرد.


(4) محل دقیق شهادت حضرت علیع کجا بود
خبرگزاری میزان در رابطه با مکان دقیق ضربت خوردن امام علیع هر چند برخی منابع بدون اشاره به مکان این جنایت فقط به ضربت ابنملجم بر فرق مبارک حضرت اشاره کردهاند ولی برخی منابع هم محراب مسجد را محل ضربت خوردن امیرالمؤمنینع معرفی کردهاند.


(5) محل دقیق ضربت خودن حضرت علی ع عکس
بیوگرافی احسان علیخانی و همسرش عکس احسان علیخانی . عکس های خنده دار عکس های بازیگران عکس های عاشقانه گالری عکس های دیدنی مطالب جالب مدل لباس مطالب طنز آرایش و زیبایی صورت اس ام اس جدید اس ام اس عاشقانه مدل طلا و جوا


(6) محل ضربت خوردن حضرت علی ع عکس
ضربت خوردن حضرت علی هنگامی که فرق مظلومترین فرد عالم شکافته شد جبرئیل بانگ برآورد که سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست و ستارههای دانش نبوت تاریک و نشانههای پرهیزکاری بر طرف شد و عروه الوثقی الهی گسیخته شد.


(7) عکس محل ضربت خوردن حضرت علیع
انتخاب -در عکس زیر تصویر کم نظیر قدیمی از محراب مسجد کوفه محل ضربت خوردن مولای متقیان امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام را میبینید.


(8) محل ضربت خوردن حضرت علیع عکس
درباره محل ضربت خوردن حضرت علیع عکس. 1019 - 13920507 . ارسال پاسخ 21. 961. خدا لعنت کنه ابن ملجم مرادی را پاسخ ها. morteza. 2020 - 13920507. امام علی مظلوم بود وهستواقعا متاسفم یک عده ادم های نادان منفی دادن babak. 0959 -


(9) جدیدترین خبرهای محل ضربت خوردن - خبربان
محل ضربت خوردن حضرت علی ع محراب مسجد کوفه است و تصاویر محراب در دوران اخیر را می بینید منبع شفقنا محراب مسجد کوفه محل ضربت خوردن حضرت علی ع تصاویر. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان محل ضربت خوردن حضرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا