همه آهنگ ها

درخواست اکتیویژن بلیزارد برای توقف دادخواست کالیفرنیا رد شد

درخواست اکتیویژن بلیزارد برای توقف دادخواست کالیفرنیا رد شد

اکتیویژن بلیزارد اخیرا از دادگاه درخواست کرده بود تا شکایت ایالت کالیفرنیا علیه این شرکت را به دلیل نقض اصول اخلاقی متوقف کند، اما قاضی درخواست این ناشر را رد کرده است.

قاضی «تیموتی پاتریک دیلیون» از شهر لس آنجلس، کالیفرنیا، کمتر از یک هفته پس از ثبت درخواست اکتیویژن بلیزارد، آن را رد کرده است. ناشر بازی‌هایی مانند Call of Duty و Warcraft ادعا داشت که شکایت وزارت اشتغال عادلانه و مسکن کالیفرنیا باید به دلیل گزارش‌هایی درباره نقض احتمالی اصول اخلاقی متوقف شود.

اکتیویژن بلیزارد

ظاهرا وکلای پرونده کالیفرنیا نیز در مورد اکتیویژن بلیزارد روی یک تحقیق فدرال از کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر کار کرده‌اند. همین موضوع فرصتی را برای اکتیویژن بلیزارد فراهم کرد تا درخواست کند این پرونده تا زمان آشکار شدن حقایق بیشتر، متوقف شود.

اکتیویژن بلیزارد در گذشته از قرارداد 18 میلیون دلاری خود با کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر کار خبر داده بود که برای آسیب دیدگان نوعی صندوق «غرامت و جبران» تهیه کند. در ادامه وزارت اشتغال عادلانه و مسکن کالیفرنیا با شرایط این قرارداد مخالفت کرد. در نهایت قاضی پرونده بدون اعلام توضیحاتی، درخواست اکتیویژن را رد کرد.

از طرفی دیگر «فرانسیس تاونسند» از اکتیویژن بلیزارد که برخی از جنجال‌های این پرونده را ایجاد کرده است، اخیرا بیانیه‌ای منتشر کرده بود که اقدامات مختلف این شرکت برای بهبود فرهنگ سازمانی خود را شرح می‌دهد. او همچنین فاش کرد که 20 نفر از کارکنان به عنوان بخشی از تحقیقات انجام شده اخراج شده‌اند و 20 نفر دیگر با اقدامات انضباطی مواجه هستند.

باید دید این اقدامات در آینده چه تاثیری روی فرهنگ سازمانی اکتیویژن بلیزارد خواهد داشت. طی ماه‌های اخیر برخی از استودیوهای آن از جمله بلیزارد، ارجاعات نامناسب به آیتم‌ها و نام کارمندان سابق خود در برخی بازی‌ها مانند World of Warcraft را حذف کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

دکمه بازگشت به بالا