همه آهنگ ها

مصاحبه با سالار کمانگر مدیر عامل پایگاه سرویس یوتیوب

مصاحبه با سالار کمانگر مدیر عامل پایگاه سرویس یوتیوب
مصاحبه با سالار کمانگر مدیر عامل پایگاه سرویس یوتیوب

بدون شک ایرانی ها در همه جا افتخار آفرین هستند و باعث غرور هم وطنان خود می شوند. درست است که ما هنوز هم به اندازه کافی نتوانسته ایم از امکانات جهان فناوری ها استفاده کنیم و از داشته هایمان به طور کامل در این زمینه بهره ببریم اما این موضوع باعث نمی شود در سرزمین مجازی و در رابطه با فناوری های جدید حرفی برای گفتن نداشته باشیم. ایرانی های موفق در همه جا باعث افتخار و سربلندی کشور ما می شوند. امروز در فارس 98 قصد دارید مصاحبه ای که با سالار کمانگر مدیر عامل پایگاه اینترنتی یوتیوب انجام شده است را به شما کاربران عزیر ارائه دهیم.

آشنایی با سالار کمانگر، مدیرعامل ایرانی YouTube

Interview with Salar Kamangar, CEO of YouTube’s Website

با اطمینان می توان گفت که اگر بخواهیم در مورد اینترنت و سرویس های اینترنتی صحبت کنیم ،حرف اول و آخر را گوگل می زند. این شرکت با قدرت تمام در صدر تمامی شرکتهای IT ایستاده است و و روز به روز خدماتش را گسترده تر کرده وسرویس های جدیدی را به کاربران ارائه می کند. میزان وابستگی کاربران به این شرکت به قدری زیاد شده است که تصور حضور در جهان مجازی بدون گوگل و سرویس هایش تقریبا غیر ممکن خواهد بود. با این اوصاف اگر هر فردی بتواند در این شرکت استخدام شده یا در انجام پروژه های بزرگ آن همکاری داشته باشد، مسلما افتخار بزرگی را به دست آورده است. این افتخار بزرگ نصیب یکی از هموطنان ما نیز شده است و او کسی نیست جز سالار کمانگر.

آشنایی با سالار کمانگر، مدیرعامل ایرانی Youtube

مصاحبه با پیتر مور، مدیر اجرایی شرکت EA را مطالعه بفرمایید.

سالارکمانگر کیست؟

سالار کمانگر که متولد 1357 می باشد، جوانی ایرانی است که در رشته بیولوژی در دانشگاه استانفورد درس خوانده است. او در سن 22 سالگی به گوگل ملحق شده است و بعد از گذشت 7 سال به یکی از موفق ترین و اصلی ترین مدیران این شرکت تبدیل شده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سرویس موفق تبلیغات گوگل که همه آن را با نام Google Adwords می شناسند، نتیجه ای از ابداعات سالار کمانگر در گوگل می باشد و همین خلاقیت او هم باعث شد که روز به روز جایگاه بهتری در گوگل پیدا کند و به یک مدیر کلیدی در این شرکت تبدیل شود.

سالارکمانگر کیست؟

سالار کمانگر ابتدا در رشته ی پزشکی درس می خواند اما به این نتیجه رسید که نمی تواند با این رشته ارتباط برقرار کند و نیاز به کاری دارد که به اندازه ی کافی هیجان آور باشد، پس از آن به صورت آزمایشی در گوگل به صورت پاره وقت کارش را آغاز کرد و از آن زمان به بعد زمینه کاری خود را به فناوری اطلاعات تغییر داد.

گوگل از سال 2006 سایت معروف و محبوب Yotube را خریداری کرده است و سال گذشته چاد هورلی که مدیر عامل این سایت بود از سمت خود کناره گیری کرد. سالار کمانگر از آن زمان به بعد در سمت مدیر عاملی این بخش در گوگل فعالیت خود را ادامه داد و به طور حتم به دست آوردن این جایگاه در گوگل کار بسیار دشوار و ارزشمندی است. مصاحبه با بن سیلبرمن، مدیر سایت Pinterest را بخوانید.

مصاحبه با سالار کمانگر

قبلا در فارس 98 مصاحبه با آقای جیانفرانکو لانچی، مدیر تولید شرکت acer را منتشر کردیم در ادامه مصاحبه ای که سایت businessweek با این جوان موفق ایرانی داشته است را می خوانیم:

  • عجیب است که در رشته تحصیلی تان فعالیت ندارید ، چگونه یک متخصص بیولوژی سر از IT در آورده است ؟

تا زمانی که وارد کاری نشوید نمی توانید در مورد آن قضاوت درستی داشته باشید، من هم بعد از این که مدتی به تماشای کاری که پزشکان انجام می دهند، مشغول شدم، فهمیدم که برای این رشته مناسب نیستم و بهتر است در شاخه ای فعالیت داشته باشم که بتواند به من انرژی دهد. کار در زمینه ی IT، حرفه ای است که به صورت روزانه هیجان و انگیزه لازم را برای من فراهم می کند.

  • با این حساب رشته تحصیلی ربطی به کاری که ممکن است در آینده انجام دهید ، ندارد ؟

به نظر من هر فرد می تواند بعد از تمام شدن تحصیلاتش کار مناسبی را پیدا کند فقط نباید از ابتدا مشغله این را داشته باشد که یک کار عالی در یک شرکت معتبر داشته باشد، زیرا شما شانس بسیار کمی دارید که بتوانید آینده کاریتان را پیش بینی کنید و باید تلاش کرد تا به جای این که به دنبال یک موقعیت عالی باشید، یک کار مناسب با توانایی هایتان به دست آورده و توانایی هایتان را در آن زمینه نشان دهید. این موضوع باعث می شود آینده کاری خوبی را برای خود در هر رشته ای که میتوانید ، داشته باشبد. این موضوع برای من صادق بود و توانستم خیلی سریع نوع کاری را در آن مهارت دارم تشخیص دهم و به سرعت در آن رشد کنم.

  • شما تا چند سال گذشته ، جوان ترین مدیر شرکت گوگل بودید ، از این موضوع چه حسی دارید ؟

من به این موضوع زیاد فکر نمی کنم زیرا من فارغ التحصیل رشته مرتبط با زمینه کاری ام نبوده ام و به همین خاطر مجبور به گذراندن مراحل و سلسله مراتبی شدم که در مورد دیگر افراد به صورت خودکار انجام می گرفت. می توان فکری کار با منابع یک شرکت بزرگ را داشتم.

  • به چه بخشی از کارتان بیشتر از همه علاقه دارید ؟

من گفتگو را بسیار دوست دارم. در گوگل ما می توانیم ساعت ها با افرادی خلاق در یک اتاق گفتگو بنشینیم و به رد و بدل کردن ایده هایمان بپردازیم، من این کار را بیشتر از هر کار دیگری دوست دارم.


(1) سالار کمانگر متولد 1355 ایران است. او
سالار کمانگر متولد 1355 ایران است. او از - نوابغ ایران را


(2) زندگینامه سالار کمانگر - مدیر عامل سابق
زندگینامه سالار کمانگر - مدیر عامل سابق Youtube


(3) سالار کمانگر11-1
سالار کمانگر11-1


(4) بیوگرافی سوزان وویچیتکسی اولین مدیر
بیوگرافی سوزان وویچیتکسی اولین مدیر بازاریابی گوگل و مدیرعامل


(5) سالار کمانگر - Kodoom
سالار کمانگر - Kodoom


(6) مدیرعامل یاهو و یوتیوب و مادر اینترنت
مدیرعامل یاهو و یوتیوب و مادر اینترنت در لیست 60تایی فوربس قسمت


(7) وقتی یوتیوب باز شد YouTube چیست تاریخ
وقتی یوتیوب باز شد YouTube چیست تاریخ YouTube و حقایق جالبی است


(8) پایگاه تحقیقاتی شاخه زیتون فناوری
پایگاه تحقیقاتی شاخه زیتون فناوری


(9) استیو جاوید چاد کسانی که یوتیوب را
استیو جاوید چاد کسانی که یوتیوب را دودستی تحویل گوگل دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا