همه آهنگ ها

اختراع بازوی رباتیک JediBot شمشیرزنی به کمک کینت مایکروسافت

JediBot توسط دانشجویان دانشگاه استنفورد ساخته شده است. JediBot در واقع یک بازوی رباتیک است که مهارت شما را در شمشیر زنی تست می کند. ربات هایی که می توانند با هم مبارزه کنند قبلا در معرض دید همگان قرار گرفته است، اما این سیستم می تواند به خوبی به حرکات انسان واقعی واکنش نشان دهد که این بسیار عالی است.

Lightsaber Kinect بازو ربات = JediBot

Lightsaber Kinect Robotic arm = JediBot

قبلا در فارس 98 در مورد آخرین اختراع ارتش آمریکا صحبت کردیم. شمشیر بازی در دنیای واقعی نیاز به واکنش سریع و قابلیت درک حرکات پویا را دارد. یک بازوی رباتیک با یک سیستم بینایی سه بعدی و یک معماری کنترل بسیار واکنشی طراحی شده است که به شما اجازه می دهد تا با یک ربات شمشیرزن مبارزه کنید. یک ژنراتور مسیریابی به عنوان لایه میانی کنترل کننده های پایین و درک سطح بینایی سطح بالا استفاده می شود. این معماری اجازه می دهد تا ربات تقریبا بلافاصله به حرکات غیرقابل پیش بینی انسان که توسط سیستم بینایی همچنین تماس های ناگهانی که توسط سنسور گشتاور شناسایی می شود واکنش نشان دهد.

Lightsaber Kinect بازو ربات = JediBot

اختراع جالب یک هکر با استفاده از هک Siri و تلفن های ثابت قدیمی را بخوانید.

بازوی رباتیک JediBot

با ترکیب بازو ربات هوشمند و قابلیت تشخیص حرکت سنسور های Kinect مایکروسافت و یک دانشجوی باهوش دانشگاه استنفورد رباتی به نام JediBot بوجود آمد، این بازو به با یک فوم قرمز رنگ پوشیده شده که شبیه سلاح Lightsaber فیلم جنگ ستارگان است. در واقع بازوی ربات از قبل برای یک دسته از حرکت های حملاتی برنامه ریزی شده است و به وسیله سنسور های Kinect قابلیت دفع ضربات Lightsaber سبز را دارد.

Lightsaber Kinect بازو ربات = JediBot

برای حمله، JediBot یک حرکت حملاتی را بصورت تصادفی انتخاب و اجرا میکند و اگر مقاومتی از طرف lightsaber دیگر صورت بگیرد یک حرکت دیگر برای حمله انتخاب میکند، این ربات میتواند در هر 2 یا 3 ثانیه یک بار حمله کند. JediBot در طول دوره سه هفته و نیمی Experimental Robotics دانشگاه استنفورد ساخته شد. در این دوره، دانشجویان دیگر بازو های رباتی مشابه ای که قابلیت متفاوتی مانند: عکس گرفتن، کشیدن تصویر، گلف بازی کردن، برگر درست کردن و… را داشتند ساختند.

علاوه بر این بازوی رباتیک، کمپانی دیگری اقدام به تولید یک تیر و کمان چوبی کرده است که همان تیرکمان بازی انگری برد است این تیر و کمان از طریق پورت USB به سیستم وصل می شود و در سیستم به عنوان ماوس شناخته می شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید پست اختراع تیرکمان USB برای بازی Angry Birds را مطالعه بفرمایید.


(1) هوندا و راه حل شارژ خودروهای الکتریکی با استفاده از بازوی
هوندا اختراع عجیبی را به ثبت رساند که در آن امکان شارژ خودروهای الکتریکی در حال حرکت با استفاده از یک بازو رباتیک پیشبینی شده است. یکشنبه 31 فروردین 1399 فهرست قیمت پرفروشترین خودروهای ایران در بازار آزاد. یکشنبه 31


(2) با این قفس وارد منطقه رباتیک شوید عصر ارتباط
با این قفس وارد منطقه رباتیک شوید 22 شهریور 1397 0157 ب.ظ یک شرکت خرده فروشی آنلاین حق امتیاز اختراع قفسی را ثبت کرده که کارمندان درون آن قرار می گیرند و می توانند وارد منطقه های تمام رباتیک انبار شوند.


(3) این دست رباتیک حرکات دست انسان را نقلید میکند - خبرآنلاین
از این دست رباتیک میتوان برای اهداف گوناگون مانند کمک به افرادی که دچار قطع یا نقص عضو هستند و همچنین به عنوان فعالکننده نهایی بازوی رباتیک استفاده کرد. در واقع میتوان گفت که این دست


(4) رباتی که همچون مار واقعی در زیر آب حرکت می کند [تماشا کنید]
مارهای رباتیک اختراع تازه ای به شمار نمی روند. اما این نمونه قابلیت آن را دارد که به تولید انبوه برسد و حرکات بدنش به قدری طبیعی است که می تواند همچون یک خزنده واقعی دور لوله ها بتابد و هر نوع خرابی دستگاه ها را گزارش داده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا