همه آهنگ ها

تعداد کاربران گوگل به بیش از یک میلیارد رسید

تعداد کاربران گوگل به بیش از یک میلیارد رسید

هیچ کس فکرش را نمی کرد که یک پروژه تحقیقاتی دانشگاهی به چنین عظمتی برسد. گوگل که در حال حاضر یکی از جذاب ترین شرکت های آمریکایی است با هدف سازماندهی اطلاعات و دسترس پذیر کردن اطلاعات برای تمام افراد دنیا در سال 1998 به عنوان یک شرکت خصوصی 4 نفره ثبت شد. به نظر شما در حال حاضر تعداد کابران گوگل چقدر است؟

آمار ها و وقایع گوگل

Google – Statistics & Facts

گوگل (Google) یک شرکت کالیفرنیایی و چند ملیتی است که محصولات و سرویس های دیجیتال مانند جستجو و تبلیغات آنلاین، نرم افزار و محاسبات ابری را ارائه می دهد. در نوامبر سال 2016 گوگل با 246 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد جزء پرطرفدارترین وب سایت های ایالات متحده قرار گرفت و سهم 63٫4 درصدی بازار ارائه دهندگان موتور جستجوی پیشرو در ایالات متحده را از آن خود کرد. سرمایه بازار Alphabet در دسامبر 2016 حدود 530٫9 میلیارد دلار آمریکا ارزش داشت. در سال 2015 شرکت چند ملیتی آمریکایی Alphabet به عنوان شرکت مادر گوگل و چند شرکت دیگر که قبلا متلق و یا وابسته به گوگل بود ایجاد شد. سازماندهی گوگل در آلفایت در اکتبر 2015 تکمیل شد.

 آمار ها و وقایع گوگل

در سال 2016 اکثر درآمد گوگل از طریق تبلیغات بدست می آمد به طوری که درآمد تبلیغات سایت های گوگل به 63٫79 میلیارد دلار رسید. درآمد سالیانه وب سایت شبکه گوگل به 15٫6 میلیار دلار آمریکا رسید. از دسامبر 2016 گوگل یکی از محبوبترین از محبوب ترین آگهی های تبلیغاتی سندیکایی در ایالات متحده بود که 77٫8 درصد بازار را در اختیار داشت. در سه ماه اول سال 2016، درآمد گوگل از 20٫09 میلیارد دلار به 25٫8 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال 2016 رسید. از طرف دیگر کاربران از سایت گوگل بیشترین بازدید را داشتند به طوری که در ژانویه 2017 گوگل 89٫06 درصد بازار را به خود اختصاص داده بود.

برنامه های Google

اگرچه محصولات گوگل در ابتدا بر مبنای جستجوی آنلاین بود، این شرکت در طول سال های متمادی به طور قابل توجهی سرویس های خود را گسترش داد. سایت اشتراک گذاری ویدیو یوتیوب یکی از جذاب ترین و گرانقیمت ترین محصولات گوگل بود و با گوگل ادغام شده است. در سایت یوتیوب کاربران سراسر جهان می توانند محتواهای خود را به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارند. از ماه فوریه 2017 حدود 68 درصد از جمعیت ایالات متحده به یوتیوب دسترسی پیدا کردند تا ویدیو تماشا کنند و به موسیقی ها گوش دهند به طوری که در دسامبر 2016 کانال [email protected] بیش از 40٫5 میلیون کاربر منحصر به فرد داشت. با بهترین نرم افزار های دانلود آسان ویدیو و فیلم از یوتیوب آشنا شوید.

برنامه های Google

به غیر از جستجوی آنلاین، تبلیغات و ویدیو آنلاین، ظهور سیستم عامل اندروید نقش مهمی در جذب کاربران این سایت داشته است. گوگل برنامه هایی که برای اندروید طراحی شده بودند را از طریق فروشگاه گوگل پلی توزیع میکرد به طوری که در مارس 2017 بیش از 2٫8 میلیون برنامه رایگان و پولی را ارائه می داد. با روش های شناسایی برنامه جعلی و تقلبی اندروید در گوگل پلی استور و.. آشنا شوید.

محبوبترین برنامه های اندروید که متعلق به گوگل می باشد شامل Search, Google Mail, YouTube و Google Maps است. سایر محصولات گوگل شامل سیستم عامل و مرورگر کروم، کرومکست، گوشی و تبلت Nexus می باشد.

برنامه های Google

تعداد کاربران گوگل میلیاردی شد!

در کنفرانس برنامه نویسان I/O گوگل، مدیر اجرایی این شرکت اعلام کرد که در حال حاضر گوگل بیش از 2 میلیارد کاربر اندروید فعال در ماه دارد. این شرکت 7 سرویس دارد که تعداد کاربران آن به بیش از 1 میلیارد رسیده است : جستجو، جیمیل، یوتیوب، گوگل مپ و گوگل پلی این هفت سرویس هستند. در طی سال 2016 میلادی بیش از 82 میلیارد کاربر دانلود کرده اند و در یوتیوب بیش از 1 میلیارد ساعت ویدیو تماشا کرده اند. وی همچنین اشاره کرد که گوگل درایو بیش از 800 میلیون کاربر دارد و بیش از 500 میلیون کاربر به طور ماهانه از گوگل فوتو استفاده می کنند و همچنین دستیار گوگل بیش از 100 میلیون کابر در سراسر جهان دارد.

تعداد کاربران گوگل میلیاردی شد!


تعداد کاربران گوگل در سال 2006

گوگل در ماه می سال جاری (اردیبهشت و خرداد 1390) توانست یک میلیارد بازدیدکننده را به خود جلب کند. این اولین بار است که یک شرکت اینترنتی به چنین رقم افتخارآمیزی دست می‌یابد. به گزارش ایتنا به نقل از روزنامه بین‌المللی وال استریت ژورنال، در سال گذشته تعداد کاربران انحصاری گوگل، در ماه 4/8 درصد رشد داشته است و این رقم در ماه می به یک میلیارد رسید.

در این ماه، مایکروسافت با داشتن 905 میلیون کاربر انحصاری، در رتبه دوم فهرست «پربیننده‌ترین سایت» جای گرفت. به گزارش ایتنا این یافته‌ها بر اساس تحقیقات موسسه کام اسکور (comScore) که از آن به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تحلیلگر آمار و ارقام فضای مجازی یاد می‌شود، به دست آمده است. این در حالی است که چندی پیش اعلام شد فیس‌بوک با پیشی گرفتن از گوگل توانست برای اولین بار به عنوان «پربیننده‌ترین سایت در آمریکا» شناخته شود.

اکنون شرکت گوگل توانسته این مدال باارزش را از فیس‌بوک پس بگیرد. گفتنی است در سال 2007 لقب پربیننده‌ترین سایت در آمریکا از آن شبکه اجتماعی مای‌اسپیس بوده است. بر اساس این گزارش کام اسکور از اوایل سال 2006 در حال برآورد کردن تعداد کاربران گوگل است. در آن زمان، گوگل به طور متوسط 496 میلیون کاربر انحصاری در ماه داشته است.


(1) تعداد کاربران گوگل درایو میلیاردی شد
تعداد کاربران گوگل درایو میلیاردی شد - ایسنا


(2) تعداد کاربران جیمیل به بیش از یک
تعداد کاربران جیمیل به بیش از یک میلیارد نفر رسید


(3) تعداد کاربران گوگل اسیستنت به نیم
تعداد کاربران گوگل اسیستنت به نیم میلیارد نفر رسید - ترنجی


(4) رشد چشمگیر درآمدهای گوگل و گذر از مرز
رشد چشمگیر درآمدهای گوگل و گذر از مرز 50 میلیارد دلار دنیای وب


(5) گوگل Drive به مرز یک میلیارد کاربر رسید
گوگل Drive به مرز یک میلیارد کاربر رسید


(6) آمار کاربران سرویس جی سوئیت به
آمار کاربران سرویس جی سوئیت به دومیلیارد نفر رسید - زومیت


(7) شمار کاربران گوگل درایو در این هفته به
شمار کاربران گوگل درایو در این هفته به یک میلیارد کاربر میرسد - زومیت


(8) گوگل کروم را همین الان آپدیت کنید
گوگل کروم را همین الان آپدیت کنید کشف یک آسیبپذیری خطرناک در


(9) پیام رسان گوگل الو در مسیر محبوبیت
پیام رسان گوگل الو در مسیر محبوبیت عبور از 5 میلیون بار دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا