همه آهنگ ها

اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم

اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم
اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم

یکی از مواردی که پس از گذشت زمان ممکن برای لپ تاپ و کیبورد ها اتفاق بیافتد خراب شدن و دچار مشکل شدن دکمه های پر کاربرد کیبورد است،به طوری که ممکن است دیگر نشود به خوبی اطلاعات را از طریق آن وارد کامپیوتر کرد،در ادامه یک روش برای حل این مشکل رایج را بررسی میکنیم.

چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم؟ (How To Fix Broken keyboard key)

در این آموزش ما نحوه عوض کردن جای دکمه خراب شده کیبورد (keyboard) سیستم شما را بررسی خواهیم کرد،همچنین میتوانید از آموزش تبدیل گوشی به موس و کیبورد وای فای کامپیوتر را که قبلا در فارس 98 منتشر کردیم برای جایگزینی موقت کیبور و موس خراب خود استفاده کنید.

برای درست کردن کیبورد دو راه معمولا استفاده میشود: تعویض سخت افزار دکمه خراب شده با دکمه جدید که اینکار مشکلات خاص خود از قبیل نا هماهنگی دکمه های جدید،مهارت در باز کردن دکمه قدیمی و جایگذاری دکمه جدید خصوصا در لپ تاپ و.. را لازم دارد اما راه بهتر و آسان تر که نرم افزاری است تعویض موقت یا دائم دکمه خراب شده با یکی از دکمه های کم کاربرد کیبورد که در حال حاضر به خوبی کار میکند است.

برای عوض کردن و تغییر جای دکمه کیبورد ما از یک نرم افزار رایگان و کوچک به اسم Sharpkeys استفاده خواهیم کرد.

ابتدا نرم افزار Sharpkeys را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید.

پس از باز شدن نرم افزار صفحه ساده ای در مقابل شما قرار خواهد گرفت،از پایین بر روی دکمه Add کلیک کنید.

چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم؟ (How To Fix Broken Keyboard Key)

پنجره ای با دو لیست به شما نمایش داده میشود،در لیست سمت چپ شما باید دکمه جدیدی که باید جایگزین شود و در لیست سمت راست دکمه خراب شده را انتخاب کنید.

توجه کنید که پس از جایگزنی دکمه دیگر دکمه جدید عملکرد قبلی خود را از دست میدهد اما دکمه خراب همچنان به حالت قبلی خود باقی می مانند ،به طور مثال اگر دکمه A خراب شده را با دکمه B عوض کنید دکمه B عملا دیگر کار کرد خود را از دست میدهد و با فشردن دکمه B یا A خراب،کارکتر A نوشته میشود و عملا دیگر دکمه B بر روی کیبورد خود ندارید پس پیشنهاد میکنیم حتما از دکمه هایی که دو عدد از آنها بر روی کیبورد تعبیه شده است مثل (Shift یا Ctrl و ، 0 و.. ) یا دکمه های که کاربرد بسیار کمی بر روی کیبورد دارند مثل دکمه Menu ، F7 , F6 و.. را برای جایگزینی انتخاب کنید تا با از دسترس رفتن خاصیت آنها دکمه دگیری بر روی کیبورد موجود باشد که کار آنها را انجام دهد.

با این توضیحات ما در این آموزش میخواهیم دکمه خراب L کیبورد را با دکمه کم کاربرد Menu (آیکن منو و معمولا در میان Alt و Ctrl قرار گرفته است و کار نمایش منو کلیک راست موس را انجام میدهد) را تعویض کنیم.

how-to-fix-broken-keyboard-key7

ابتدا از سمت چپ و قسمت Map This Key دکمه Menu کیبورد را پیدا میکنیم (در کنار دکمه های اصلی کیبورد کلمه key قرار گرفته،بران نامپد کلمه Num و..)

اگر دکمه مورد نظر را از لیست پیدا نمیکنید با کلیک بر روی دکمه Type Key پنجره ای نمایش داده میشود که اگر در هنگام نمایش آن دکمه مورد نظر را از روی کیبورد فشار دهید برنامه اتوماتیک دکمه را شناسایی و از لیست انتخاب خواهد کرد.

اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم؟

سپس از سمت راست To This Key دکمه خراب شده یعنی L را نیز انتخاب و بر روی OK کلیک میکنیم.

اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم؟

خب دکمه ها به صفحه اصلی برنامه اضافه شدند

اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم؟

برای نهایی سازی تغییر عملکرد و اعمال آن در ریجیستری ویندوز باید بر روی دکمه Write to Registry کلیک تا پیغام موفقیت آمیز بودن تغییرات نمایش داده شود.

چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم؟ (How To Fix Broken Keyboard Key)

در نهایت برای اعمال تغییرات حتما باید سیستم را ریستارت کنید.حالا به طور مثال با فشردن دکمه Menu کیبورد حرف L تایپ میشود و کلا دکمه Menu عملکرد دکمه L را به خود میگیرد و حتی کارکتر فارسی “م” و “»” از طریق دکمه Menu نوشته خواهد شد!

همچنین اگر از تغییرات اعمال شده پشیمان شدید و میخواهید همه چیز به سر جای اول خود برگردد مجددا به برنامه مراجعه کرده و تغییر یا تغییرات را از لیست انتخاب و بر روی دکمه Delete یا Delete All (برای حذف همه تغییرات) کلیک،سپس بر روی Write to Registry مجددا کلیک و سیستم را ریستارت کنید.

چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم؟ (How To Fix Broken Keyboard Key)

از طریق دکمه Edit نیز میتوانید تغییرات انجام شده در دکمه ها را ویرایش نمایید.اما برای هر تغییر باید حتما بر روی Write to Registry کلیک کنید.


اگر شما نیز روش یا ترفندی برای جابجایی دکمه ها یا استفاده دوباره از کیبورد خراب شده لپ تاپ و کامپیوتر سراغ دارید آنرا بخش نظرات با ما و دگیران به اشتراک بگذارید.


(1) تعمیر کلیدهای خراب کیبورد لپتاپ با روشی
تعمیر کلیدهای خراب کیبورد لپتاپ با روشی ساده رسانه کلیک


(2) کیبورد لپ تاپ کار نمی کند چکار کنم در ویندوز 10
اگر کیبورد لپ تاپ تان بر روی ویندوز 10 هنوز کار نمی کند مطمئن شوید که کلید فیلتر را خاموش کرده اید و همه درایورها را به روز نگه داشته اید. اگر این راه حل ها برایتان کارساز نبود بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.


(3) چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم ویکی چجور
چگونه جای دکمه های خراب کیبورد را عوض کنیم اگر دکمه کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر خراب شد چکار کنیم یکی از مواردی که پس از گذشت زمان ممکن برای لپ تاپ و کیبورد ها اتفاق بیافتد خراب شدن و دچار مشکل شدن دکمه های پر کاربرد


(4) تعمیر کلیدهای خراب کیبورد لپتاپ با روشی ساده رسانه کلیک
اگر هیچ یک از دو روش ذکر شده مشکل شما را برطرف نکرد و یا صفحه کلید لپ تاپ شما مشکل پیدا کرده است برای خارج کردن موادی که زیر کلیدها گیر کرده است از اسپری هوای فشرده استفاده کنید.


(5) چطور کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم
چطور کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم. در چنین شرایطی به راحتی میشه کلید افتاده شده رو به حالت اول برگردوند . نکته ی مهمی که باید بگم اینه که نحوه ی اتصال کلید ها هیچ روش استانداردی نداره


(6) حل مشکل از کار افتادن خراب شدن کلید
حل مشکل از کار افتادن خراب شدن کلید ها در کیبورد لپ تاپ تک تیپ


(7) حل مشکل از کار افتادن خراب شدن کلید ها در کیبورد لپ تاپ
زمانی که کلیدی را از روی کیبورد لپ تاپ فشار می دهیم انتظار داریم متنی را در صفحه نمایش که به عنوان خروجی است به ما نشان داده شود اما گاهی اوقات با توجه به خراب بودن کیبورد لپ تاپ هیچ نتیجه ای را مشاهده نمی کنیم و یا شاید


(8) با کیبورد خیس شده لپ تاپ یا کامپیوتر چه کار کنیم پلازامگ
اگر وقتی که آب روی صفحه کلید ریخته بود تا زمان خاموش کردن لپ تاپ همچنان کار میکرد ممکن است شانس بیاورید و پس از خشک کردن کامل دوباره لپ تاپ کار کند. اگر پس از اینکه آب روی کیبورد ریخت و خیس شد


(9) چطور کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر
چطور کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم


(10) با کیبورد خیس شده لپ تاپ یا کامپیوتر چه
با کیبورد خیس شده لپ تاپ یا کامپیوتر چه کار کنیم پلازامگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا