همه آهنگ ها

نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED

نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED
نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED

امروزه اغلب افراد از نمایشگر های LCD و LED در خانه یا محل کار خود استفاده می کنند.این گونه نمایشگر ها، در کنار مزایایی که دارند، از جمله نمایش فول ریسپانسیو تمام تصاویر و ویدیو ها، پوشش دادن ویدیوهای HD ، نمایش ظریف و دقیق تر جزییات تصویر و… برای مصرف کنندگان مسئولیت هایی را به همراه دارند که باید برای افزایش طول عمر وسیله، به آن ها توجه کرد.متاسفانه یا خوش بختانه، به علت حساسیت بالای این نوع نمایشگر ها، کوچک ترین خدشه یا خراشی بر روی تصویر می تواند کل تصویر را مخدوش کند تا دیگر وسیله ی مورد نظر قابل استفاده نباشد.بنابراین باید در حفظ و نگهداری مانیتورهای LCD و LED به نکاتی توجه داشت که در ادامه ی پست امروز فارس 98 ، به آن ها اشاره می کنیم.

شیوه صحیح پاکسازی مانیتور های Lcd و Led

در ادامه ، ابتدا به نباید هایی که لازم است حین پاک کردن مانیتور های کامپیوتر،تلوزیون و.. از آن اجتناب کنید می پردازیم و سپس ترفند هایی را برای تمیز کردن مانیتورها معرفی می کنیم.

هرگز از مواد پاک کننده برای پاک کردن LCD استفاده نکنید

برای پاک کردن صفحه ی نمایشگر (Monitor) خود، هیچ گاه از مواد پاک کننده و صابون ها استفاده نکنید. این تصور که با استفاده از دستمال مخصوص و نرم و شیشه پاک کن می توان به خوبی نمایشگرها را پا کرد، کاملا غلط می باشد.استفاده از موادی نظیر شیشه پاک کن، مهم ترین عامل در تخریب وسایلی مثل LCD می باشد.چرا که ال سی دی ها به صورت معمول با فناوری چندگانه و به صورت لایه ای ساخت و عرضه میشوند.به این شکل که مانیتورهای اولیه تا ال سی دی های کاملا مسطح و یا نیمه مسطحی (OLED) که به تازگی عرضه شده اند، از موادی نظیر شیشه و پلاستیک و پلیمر های خاصی تشکیل شده اند که به صورت لایه ای و ظریف روی هم انباشته شده اند.بنابراین یک مایع پاک کننده ی صابونی ، به راحتی به سطوح مختلف مانیتور نفوذ می کند و سرانجام بخشی از تصویر را هنگام پخش مخدوش می کند.به تصویر زیر که نمونه ی کاربرد پاک کننده های صابونی در دراز مدت روی صفحه ی ال سی دی می باشد توجه کنید:

شیوه صحیح پاکسازی مانیتور های Lcd و Led

هرگز از مواد حاوی الکل استفاده نکنید

علت آن که توصیه می شود هیچ گاه از پاک کننده های الکلی و نیز مشتقات الکل برای تمیز کردن سطوح ال سی دی استفاده نکنید، این است که الکل به صورت معمول سطوح نمایش به مقادیر جزیی کدر می کند و سرانجام در دراز مدت باعث میشود که تصاویر مات و به اصطلاح ابری به نظر آیند.لذا به محتویات مواد پاک کننده دقت کامل داشته باشید.

هرگز از دستمال کاغذی و پارچه های ضخیم برای پاک سازی LCD استفاده نکنید

دستمال کاغذی و دستمال های حوله مانندی که به صورت روزانه استفاده می کنیم، برای پاک کردن سطوح مانیتورها مناسب نیستند. جنس خشن و ضخیم طراحی شده برای چنین دستمال هایی، مناسب جذب چربی ها و مایعات می باشد.گرد و غبار روی ال سی دی ها را هرگز با استفاده از این دستمال ها پاک نکنید.چرا که خش و خطوطی که روی مانیتور از فواصل دور مشاهده می شود، می تواند نتیجه ی پاک کردن غلط صفحه ی ال سی دی باشد.

چگونه LCD و LED را به صورت مطمئن تمیز کنیم؟

شیوه صحیح پاکسازی مانیتور های Lcd و Led

به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- قبل از شروع به پاک کردن صفحه ی نمایشگر، ابتدا آن را از پریز خارج کنید تا دستگاه تا حدودی خنک شود.پاک کردن دستگاه در حالی به برق متصل است با گرم است، مشکل ساز میشود.

نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED

2- برای شروع به پاک کردن سطوح، ابتدا بهتر است که گردو غبار ایجاد شده را بدون تماس دست، با استفاده از یک اسپری هوا و یا پنکه ی کوچک ، از روی ال سی دی پراکنده کنیم.

3- در این مرحله باید سطوح را با استفاده از دستمال های مخصوص و نرمی که برای سطوح شیشه و ال سی دی طراحی شده اند پاک کنیم.بدین منظور با استفاده از تکنولوژی مایکروفایبر، دستمال های مخصوصی تولید شده اند که به راحتی می توانید خریداری کنید.دستمال را به صورت خشک روی سطوح و تنها در یک جهت ، بدون هیچ فشاری بکشید.

شیوه صحیح پاکسازی مانیتور های LCD و LED

4- در صورتی که سطوح با استفاده از دستمال خشک و مخصوص به خوبی پاک نشدند، دستمال مایکروفایبر را کمی مرطوب کنید.دقت داشته باشید که رطوبت اندک کافیست و حتی بعد از مرطوب کردن دستمال، به صورت کامل آب را خارج کنید تا مطمئن شوید.سپس به همان شیوه ی قبل سطوح را پاک کنید.

پاک سازی مواد متفرقه از سطح ال سی دی

در صورتی که در سطح ال سی دی مواد دیگری نظیر مواد غذایی، آب میوه ها و حتی رنگ ریخته شده باشد، لازم است که این بار از دستمال مایکروفایبر به همراه مواد دیگری استفاده کنید.بدین منظور دستمال را به مخلوط آب و سرکه ی سفید آغشته کنید.این مخلوط باید حاوی 50 درصد آب و 50 درصد سرکه سفید خانگی باشد.

با حرکات افقی یا عمودی و ثابت، دستمال را بدون فشار روی سطوح بکشید.

سخن آخر:

در صورتی که علاوه بر باید ها و نباید ها گفته شده، در تمیز و پاک کردن ال سی دی ها ترفند دیگری را تجربه کرده اید، در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراگ بگذارید.

موفق باشید


(1) نمایشگرهای LCD و LED
نحوه درست تمیز کردن نمایشگرهای LCD و LED - فروشگاه اینترنتی میهن کالا


(2) تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون با یک
تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون با یک ترفند سریع و کاربردی


(3) 6 روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایشگر
6 روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایشگر کامپیوتر و تلویزیون


(4) نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED
نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED


(5) روش صحیح تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED - بلاگ فروشگاه
شیوه صحیح پاکسازی مانیتور های LCD و LED . هرگز از مواد پاک کننده برای پاک کردن LCD استفاده نکنید برای پاک کردن صفحه ی نمایشگر Monitor خود اصلا از مواد پاک کننده و صابون ها استفاده نکنید.


(6) آموزش تمیز کردن تلویزیون سامسونگ پاک
آموزش تمیز کردن تلویزیون سامسونگ پاک کردن صفحه تلویزیون LED و LCD


(7) نمایشگر های LED و LCD
آذران سرویس نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LED و LCD


(8) نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LCD و LED پرتال سام گستر
شیوه صحیح پاکسازی مانیتور های lcd و led در ادامه ابتدا به نباید هایی که لازم است حین پاک کردن مانیتور های کامپیوترتلوزیون و.. از آن اجتناب کنید می پردازیم و سپس ترفند هایی را برای تمیز کردن مانیتورها معرفی می کنیم.


(9) آموزش تمیز کردن صفحه نمایش LCD و LED بصورت استاندارد
یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار صفحه های نمایشگر تمیز کردن و نگهداری از آنها است چرا که افراد در زمان تمیز کردن مستقیما با صفحه نمایشگر سر و کار دارند و کوچکترین اشتباه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای صفحه


(10) چگونگی تمییز کردن نمایشگر تلویزیون های LED و LCD ال ای دی
چگونگی تمییز کردن نمایشگر تلویزیون های led و lcd ال ای دی و ال سی دی ارسال شده در تاریخ 1398-12-12 1398-12-12 توسط تیم بردشاپ. 12 اسفند. بعد از پرداخت هزینه زیاد بابت خرید تلویزیون های الایدی یا السیدی مهمترین مساله تمیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا