همه آهنگ ها

آسمان خراش دایره ای شکل با 72 واحد آپارتمان و تولید برق برای کل شهر

آسمان خراش دایره ای شکل با 72 واحد آپارتمان و تولید برق برای کل شهر
آسمان خراش دایره ای شکل با 72 واحد آپارتمان و تولید برق برای کل شهر

با پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه شاهد ارائه طرح های منحصر به فرد و خلاقانه که باعث استفاده هر چه بهتر از منابع طبیعی محیط اطرافمان و جایگزینی سوخت های فسیلی میشوند هستیم،Dutch Windwheel یک طرح عالی برای تبدیل کردن آسمان خراش های امروزی به یک نیروگاه تمام عیار تولید انرژی پاک میباشد.دو سال پیش محققان دانشگاه فناوری Deft هلند طراحی را ارائه کردند که میشد بدون حرکت دادن قطعه ای از انرژی باد برق تولید کرد حالا معماران آلمانی با استفاده از همین ایده،نمونه اولیه ای از آسمان خراشی 40 طبقه ای (با 72 واحد آپارتمان) Dutch Windwheel رونمایی کردند که با طراحی منحصر به فرد خود میتواند با عبور باد از میان فضای دایره ای شکل ساختمان برق مورد نیاز 2000 خانه را تولید کند.

آسمان خراش دایره ای با 72 واحد آپارتمان و تولید برق از انرژی پاک برای کل شهر

این ساختمان علاوه بر تولید انرژی الکتریسته به وسیله عبور باد طوری طراحی شده است که میتواند با جمع آوری آب بارانی که بر روی آن جاری میشود و تولید برق از انرژی خورشید و جمع آوری و تولید انرژی از فضولات گیاهی ساختمان به قطب تولید انرژی پاک شهر تبدیل شود.

آسمان خراش دایره ای با 72 واحد آپارتمان و تولید برق از انرژی پاک برای کل شهر

طراحی منحصر به فرد و کاربردی ساختمان به همراه 72 واحد آپارتمان آن که میتواند به عنوان هتل نیز از آنها استفاده کرد باعث میشود یک نماد و جاذبه توریستی مفید در شهر بنا شود.

آسمان خراش دایره ای با 72 واحد آپارتمان و تولید برق از انرژی پاک برای کل شهر

این آسمان خراش 173متر ارتفاع خواهد داشد و از 2 قسمت دایره شکل بیرونی و درونی با نمای شیشه ساخته میشود که در بالای آن رستورانی با دید فوق العاده رو به شهر است.


(1) فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری تهران
فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری تهران آپارتمان


(2) میـان زمین و آسمان
میـان زمین و آسمان


(3) مردان پرنده ای بر فراز آسمان خراش ها - یک پزشک
ساخت و ساز ایمپایر استیت از سال 1929 آغاز و تا 1931 به طول انجامید. بازگشایی این آسمان خراش نتایج امیدوار کننده ای نداشت و اکثر واحد های اداری آن اجاره نرفتند و به همین علت به تمسخر بر روی آن اسم ساختمان خالی از سکنه


(4) عجیب ترین آسمان خراش جهان تصاویر
این آسمان خراش که نزدیک یک آب بنا شده انعکاس به شکل هشت انگلیسی دارد که بر زیبایی منظره در آن منطقه افزوده است چراکه چینی ها عدد 8 را خوش یمن می دانند.


(5) عجیب ترین آسمان خراش جهان تصاویر
به تازگی معماری ایتالیایی آسمان خراش دایرهای شکل ساختهاند. این آسمان خراش در چین بنا شده و 85000 مترمربع مساحت دارد که 33 طبقهای است و138 متر ارتفاع دارد. چندین واحد منحصر به فرد این آسمان خراش برای پذیرایی از مهمانها به صورت هتل طراحی شده است.


(6) معروفترین آسمان خراشهای جهان ساعد نیوز
در داخل این آسمان خراش رستوران ها ادارات و آپارتمان های لوکسی ساخته شده و بین طبقات 68 تا 72 رصدخانه ای با چشم انداز 360 درجه از لندن قرار دارد. ساخت این برج از سال 2009 شروع شد و پیش از برگزاری بازی های المپیک تابستانی 2012 لندن به پایان رسید.


(7) با 10 آسمان خراش برتر جهان آشنا شویم
بلندترین بنای حال حاضر جهان با ارتفاع 830 متر این آسمان خراش دارای مراکز و دفاتر اداری و 0 آپارتمان است. طراحی این برج در تعامل با عناصر معماری اسلامی صورت گرفته است. هتل آرمانی درون این برج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نوزده =

دکمه بازگشت به بالا