همه آهنگ ها

زمانی که System Restore ویندوز7 کار نمیکندچه کار کنیم

زمانی که System Restore ویندوز7 کار نمیکندچه کار کنیم
زمانی که System Restore ویندوز7 کار نمیکندچه کار کنیم

در صورتی که سیستم عامل ویندوز شما دچار مشکلاتی از قبیل ایجاد مشکل در ریجستری،ویروسی شدن سیستم و.. میشود بهترین راهکار استفاده از قابلیت Seystm Restore ویندوز که این امکان را به کاربر میدهد تا به زمانی که این مشکلات در سیستم وجود نداشتند باز گردد.

system-restore کار نمیکند!

حال اگر قابلیت Seystm Restore ویندوز دچار مشکل شود و یا بنا به دلایلی قادر به پیدا کردن هیچ Restore Point (نقطه بازگشت) در سیستم شما نشود باید چه کار کرد؟در ادامه روش هایی برای درست کردن و استفاده دوباره از این قابلیت را به شما معرفی میکنیم.

قبل از معرفی روش ها بهتر است سری به روشی که قبلا برای بازگردانی فایل و پوشه ها بدون استفاده از برنامه در ویندوز معرفی کردیم بزنید.

استفاده از یک Restore Point دیگر

در صورتی که شما در هنگام استفاده از Seystm Restore گزینه Recommended restore را انتخاب کردید و در پایان پس از انجام عملیات بازیابی و ریستارت شدن سیستم هیچگونه تغییری در سیستم خود مشاهده نکردید میتوانید از گزینه Choose a different Restore Point استفاده کنید.

فارس 98

با انتخاب این گزینه و با کلیک بر روی دکمه Next شما میتوانید نقاط بازگشت بیشتری را مشاهده کنید

فارس 98

اما با این حال ممکن برخی از نقاط بازگشت بعد از رخ دادن مشکل در سیستم شما ایجاد شده باشند بنابراین میتوانید با انتخاب Show more Restore Points تمام نقاط بازگشت موجود بر روی درایو های سیستم را از زمان شروع بکار سیستم مشاهده کنید.

استفاده از Safe Mode

طریقه کار کرد Seystm Restore بدین صورت است که فایل های معیوب فعلی را با فایل های سالم سیستمی و غیر سیستمی که در سیستم شما قبلا بکاپ گرفته شده اند جایگزین میکند.حال ممکن است در حین عملیات بازیابی و جایگزینی این فایل ها سیستم به علت وجود نرم افزارهایی همچون آنتی ویروس و یا حتی وجود سرویس های سیستمی،بد افزار و ویروس در سیستم اجازه دسترسی به فایل های بکاپ گرفته شده را به برنامه ندهد و عملیات جایگزنی هیچ نتیجه ای مفیدی نداشته باشد.

از این رو برای عبور از چنین موانعی که اجازه دسترسی به فایل ها را به برنامه Seystm Restore نمیدهد میتوان سیستم عامل را در حالت Safe Mode اجرا و از برنامه Seystm Restore استفاده کرد.در این حالت ویندوز هیچ نرم افزاری را در هنگام شروع بکار ویندوز اجرا نخواهد کرد.

برای بوت کردن سیستم در حالت Safe Mode ، سیستم خود را ریستارت کنید و در زمان بوت شدن سیستم دکمه F8 را نگه دارید.در منو بوت ظاهر شده گزینه Safe Mode را انتخاب و کلید Enter را فشار دهید.

فارس 98

کمی صبر کنید بوت شدن ویندوز در حالت Safe Mode کمی متفاوت تر از بوت شدن ویندوز در حالت عادی است.پس از ورود به ویندوز System Restore را اجرا کنید.پس از پایان عملیات بازیابی فقط کافیست سیستم را ریستارت کنید تا ویندوز در حالت عادی بوت شود،پس از بوت شدن ویندوز سیستم عامل شما باید به حالت صحیح خود بازگشته باشد.

repair و Reinstall کردن ویندوز سیستم

اگر حتی در حالت Safe Mode ویندوز قادر به بازیابی فایل ها نبود و یا اینکه پس از بازیابی هیچ تغییری در سیستم اعمال نشد ممکن است که هیچ نقطه بازگشتی در زمانی که ویندوز سالم بود ایجاد نشده باشد و یا اینکه فایل سیستمی ویندوز بشدت آسیب دیده باشند که در این صورت شما باید ویندوز دوباره نصب کنید و یا اینکه آنرا repair (تعمیر) کنید.

برای نصب دوباره ویندوز و یا تعمیر کردن آن پیشنهاد میکنیم ابتدا از داده های شخصی خود بکاپ بگیرید.سپس DVD ویندوز را در درایور بگزارید و سیستم را از روی آن بوت کنید.پس از ظاهر شدن صفحه اصلی نصب ویندوز اگر تمایل دارید ویندوز را دویاره نصب کنید بر روی گزینه Install Now کلیک کنید و مراحل نصب ویندوز را ادامه دهید

فارس 98

یا اینکه بر روی گزینه Repair your computer کلیک و سپس درایوی که ویندوز در آن نصب شده است را انتخاب کنید تا ابزار بازیابی ویندوز نمایش داده شوند.

فارس 98

با استفاده از این ابزار میتوانید فایل های سالم را جایگزین فایل های سالم سیستمی کنید.

منبع:فارس 98


(1) System Restore مشکلات
چگونه با استفاده از System Restore مشکلات ویندوز را حل کنیم - دیجی رو


(2) نکردن System Restore
سه چیزی که هنگام درست کار نکردن System Restore باید چک شود [ویندوز]


(3) روش بازیابی ویندوز با System Restore
روش بازیابی ویندوز با System Restore


(4) فیسیت - اگر System restore کار نکرد چه
فیسیت - اگر System restore کار نکرد چه چیزی را چک کنیم


(5) فیسیت - اگر System restore کار نکرد چه چیزی را چک کنیم
برای این که بفهمید میزان فضای تخصیص داده شده به سیستم ریستور چقدر است اول از همه باید در نوار جستوجوی منوی شروع system protection را تایپ کنید. سپس Create a system restore point را انتخاب کنید. Configure را انتخاب کنید. Disk Space Usage را چک کنید و اگر کمتر از 300 مگابایت است آن را افزایش دهید.


(6) اگر System restore کار نکرد چه چیزی را چک کنیم - اخبار
اگر System restore کار نکرد چه چیزی را چک کنیم System Restore ابزار ریکاوری بسیار کلیدی در کامپیوتر است. اگر با کامپیوتر ویندوز خود به مشکل بربخورید سیستم ریستور به شما کمک میکند تا فایلهای سیستمی فایلهای برنامه و اطلاعات


(7) کامپیوتر و اینترنت و موبایل System Restore ویندوز7 کار
زمانی که System Restore ویندوز7 کار نمیکندچه کار کنیم در صورتی که سیستم عامل ویندوز شما دچار مشکلاتی از قبیل ایجاد مشکل در ریجستریویروسی شدن سیستم و..


(8) چگونه ویندوز را به صورت صحیح Restore کنیم - هاو کن یو
در صفحه ای که باز شده بر روی Open System Restore کلیک کرده تا پنجره ی جدید گشوده شود. در این پنجره شما لیست Restore Point هایی را که در بالا توضیح داده شد را مشاهده می کنید هر کدام از این ها در تاریخ خاصی ایجاد شده اند. با انتخاب یک Restore Point مناسب گزینه Next را انتخاب کنید تا وارد مرحله ی بعد شوید.


(9) آموزش System Restore برای نسخه های مختلف ویندوز
قابلیت System Restore کامپیوتر شما را به زمانی عقب تر که Restore Point نامیده می شود باز می گرداند و اینکار را به صورتی انجام می دهد که باعث از بین رفتن کارهای اخیر شما مثل اسناد ذخیره شده ایمیلها


(10) آموزش استفاده از System Restore در
آموزش استفاده از System Restore در نسخههای مختلف ویندوز گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا