همه آهنگ ها

جدیدترین نتایج بدست آمده از سرعت اینترنت ایران و مناطق مختلف جهان

جدیدترین نتایج بدست آمده از سرعت اینترنت ایران و مناطق مختلف جهان
جدیدترین نتایج بدست آمده از سرعت اینترنت ایران و مناطق مختلف جهان

در طی 4 سال اخیر سرویس معتبر Akamai گزارش کلی از وضعیت اینترنت در سرار جهان منتشر میکند که دارای نکات قابل توجه و تعملی میباشد.این گزارش شامل جزئیاتی مانند کشور،شهر،منطقه زمانی و.. اطلاعاتی از چشمگیرتین و ضعیف ترین پهنای باند های اینترنت در سراسر جهان میباشد که این کمپانی آنها را از ISP و کاربران اینترنت در سرار جهان جمع آوری میکند.

در ادامه گزارش این سرویس در نیمه 4 سال 2011 از وضعیت جهانی اینترنت را بیشتر بررسی میکنیم.

چه کشور هایی در این رقابت برنده هستند؟

همانند سال گذشته کشور کره جنوبی به طور میانگین با ارائه پهنای باند ارتباطی 17٫5 Mbps به طور میانگین،و ارائه بالاترین سرعت پنهای باندی که در اختیار کاربران قرار داده شده است (47٫9 Mbps) در صدر جدول جای دارد.پس از کره جنوبی کشورهای ژاپن،هنگ کنگ،هلند،لتونی،سویس،ایرلند،جمهوری چک،رومانی،بلژیک به تریب به عنوان 10 کشور برتر ارائه دهنده سریعترین و بیشتر پهنای باند اینترنت در جهان شناخته میشوند.نکته جالب این لیست قرار گرفتن کشور توسعه یافته ای همچون آمریکا (با ارائه سرعت میانگین 5٫8 Mbps) در رتبه 13 این لیست است.

جدول زیر کشورهایی که دارای بیشترین کاربران با سرعت ارتباط بالای 5 مگابایت در ثانیه میباشند را نشان میدهد:

1-کره جنوبی
2- هلند
3- ژاپن
4- هنگ کنگ
5- بلژیک
6- سویس
7- لتونی
8- رومانی
9- جمهوری چک
10- دانمارک

چه کشورهایی دارای بدترین وضعیت هستند؟

کشورهایی مانند کوبا، جزایر سلیمان، کومور، تیمور شرقی، اریتره، چاد، نیجر، مالی، گینه، سیرالئون، بروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری کنگو، جمهوری دموکراتیک کنگو (زئیر سابق) همگی دارای سرعت اتصال به طور متوسط ​​زیر 300kbps هستند که بدین معناست برای دانلود یک فیلم با کیفیت بالا در این کشورها،کاربران باید بیش از 30 ساعت منتظر بمانند.

وضعیت ایران در این لیست چگونه است؟

بر طبق گزارشات این سرویس،کشور عزیزمان ایران،با ارائه پهنای باند ارتباطی 546 Kbps به طور میانگین به کاربران خود،جزو کشورهای ضعیف ارائه دهنده پنهای باند اینترنت در جهان است.نکته قابل توجه این لیست سرعت میانگین اتصال به اینترنت اکثر کشورهای همسایه مانند ارمنستان (1٫67 Mbps) ،ترکیه (2٫72 Mbps)، عراق ( Kbps 974)،ترکمنستان (846 Kbps) و.. بالاتر از ایران است که این مساله ایران را در خاورمیانه نیز پس از افغانستان (377 Kbps) جزو بدترین کشورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت قرار میدهد.

نمودار زیر به خوبی میزان رشد و افت میانگین سرعت ارتباط با اینترنت را در ایران در طی نمیه سوم سالهای 2007 تا نمیه چهارم سال 2011 نمایش میدهد:

با توجه به قیمت بالای خدمات اینترنت در ایران،وعده و وعیدهای مسئولان و وزیر ارتباطات کشور جهت بهبود سرعت و پنهای باند اینترنت در سال های اخیر و همچنین بی نتیجه ماندن پروژه هایی مانند طرح استفاده از فناوری اتصال فیبرنوری به منازل کاربران،امیدواریم در آینده توسط اجرایی شدن پروژه های همچون اینترنت ملی، شاهد اقدمات جدی برای استفاده بهینه از پهنای باند بین‌المللی و سرشکن کردن هزینه‌ها در دست‌یابی به اینترنت جهانی باشیم.

منابع: ، ،

ویرایش،ترجمه و گردآوری:فارس 98


(1) مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتورهای تلفن
مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتورهای تلفن همراه در شهرهای مختلف کشور


(2) مقایسه سرعت پوشش و کیفیت اینترنت 4G
مقایسه سرعت پوشش و کیفیت اینترنت 4GLTE ایران با دیگر کشورها


(3) سانسور اینترنت در ایران - ویکیپدیا
سانسور اینترنت در ایران - ویکیپدیا دانشنامه آزاد


(4) جدول مقایسه سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان
جدول مقایسه سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان مجموعه آموزش و ترفند کامپیوتر در عکس زیر مشاهد می کنید سرعت اینترنت کشور های مختلف جهان چگونه است


(5) اینترنت در ایران - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
اینترنت در ایران - ویکیپدیا دانشنامه آزاد


(6) دانلود نرم افزار افزایش سرعت اینترنت ADSL برچسب
که سرعت اینترنت در ایران چندان مناسب نیست و اکثر کاربران همیشه از این موضوع ناراضی هستند به همین دلیل از روش های مختلفی برای افزایش سرعت اینترنت خود استفاده می کنند مثلآ با استفاده از ترفندهایی که در سایتهای مختلف


(7) کیفیت و سرعت اینترنت در ایران از دید کافه بازار - زومیت
گزارش کافهبازار راجع به نحوه توزیع اینترنت در شبکههای مختلف و در شهرهای مختلف نشان میدهد سرعت شبکه 4g تقریبا در همه جای ایران بالاتر از سایر شبکهها و سرعت شبکه 2g نیز پایینتر از سایر


(8) چکار کنیم تا سرعت اینترنت بیشتر شود
چکار کنیم تا سرعت اینترنت بیشتر شود - ایسنا


(9) رتبه بندی قیمت و سرعت اینترنت در جهان ارزانترین اینترنت
در جدیدترین لیستی که Cable از قیمت و سرعت اینترنت در جهان منتشر کرده است اطلاعات بسیار جذابی از وضعیت اینترنت ایران و جایگاه آن به چشم میخورد.


(10) الف - سرعت اینترنت نقاط مختلف جهان عکس
میانگین سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان منتشر شد که نتایج جالبی در بر داشت. در این نتایج مشخص شد که سرعت اینترنت ایران از سرعت اینترنت در قطب جنوب هم کمتر است و همانطور که در عکس مشاهده می کنید برخی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + ده =

دکمه بازگشت به بالا