همه آهنگ ها

مصاحبه با آقای جیانفرانکو لانچی مدیر تولید شرکت acer

از پنج نفر تا پنج هزار نفر

فارس 98

شرکت نام آشنای acer در سال 1976 توسط یک گروه 5 نفره به رهبری آقای استن شین در تایوان با نام ابتدایی Multitech بنیان گذاشته شد. تا سال 1987 میلادی موسسان این شرکت امید زیادی برای ادامه پیدا کردن کار این شرکت نداشتند اما تصمیم گرفتند تا با ایده‌های جدیدی به کار خود ادامه دهند به همین علت نام شرکت خود را هم به Acer تغییر دادند و با 11 کارمند و سرمایه اولیه 25 هزار دلار، کار خود را به شیوه دیگری شروع کردند.

در ابتدا تنها یک توزیع‌کننده قطعات الکترونیکی بودند و در بعضی از مواقع هم در فناوری‌هایی که مربوط به تولید ریز پردازنده‌ها بود به شرکت‌های تولیدکننده مشاوره می‌دادند.

با گذشت زمان acer تصمیم گرفت تا به عنوان یک تولیدکننده رایانه به صورت مستقل توسعه پیدا کند. به همین دلیل در سال 1997 بخش رایانه‌های همراه شرکت تگزاس را خریداری کرد. در عرض مدت زمان بسیار کوتاهی شرکت acer از طریق یک بازاریابی بسیار موفق در سراسر جهان شناخته شد و در سال 2002، acer به جایگاهی رسید که در 100 کشور جهان شعبه داشت و بیش از 5300 نفر در مراکز مختلف آن شاغل بودند و به این ترتیب شرکتی که کار خود را با 5 نفر نیروی انسانی آغاز کرده بود به جایی رسیده بود که سهام آن در تمام کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به شکلی باور نکردنی افزایش پیدا کرد.

شرکت acer بعد از شرکت HP موفق‌ترین تولیدکننده رایانه در جهان بوده است و علاوه بر این در سال 2008 این شرکت را هم پشت سر گذاشت که پس از آن به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده رایانه‌های همراه شناخته شده است و در حال حاضر هم به عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در این زمینه در حال فعالیت است.

در حال حاضر مدیر تولید بخش تلفن‌های هوشمند، آقای جیانفرانکو لانچی Gianfranco Lanci است و پایگاه chinadaily.com.cn مصاحبه‌ای را با او انجام داده است که در ادامه آن را می‌خوانیم.

  • شما در بعضی از زمینه‌ها بسیار باهوش عمل کرده‌اید. به طور مثال در زمانی که کاربران آمریکایی علاقه زیادی به مانیتورهای LCD، نشان دادند شما هم این نوع از مانیتورها را تولید کردید و در عرض مدت کوتاهی قیمت آن‌ها را در بازار بسیار پایین آوردید. این کارها از قبل برنامه‌ریزی شده بود؟

به هیچ وجه، ما در ابتدا تصمیم داشتیم تا این کار را تحت عنوان شرکت دیگری انجام دهیم اما بعد به این نتیجه رسیدیم که از نام تجاری Acer برای این کار استفاده کنیم.

شاید این سئوال دخالت در زندگی شخصی شما باشد اما دوست دارم بدانم که شما از چه نوع رایانه‌ای استفاده می‌کنید و چه سیستم‌عاملی را روی آن نصب کرده‌اید؟

من از یک نوت‌بوک 12 اینچی استفاده می‌کنم که باریک و سبک است و طول عمر باتری آن بسیار زیاد است. سیستم‌عامل محبوب من همچنان ویندوز ایکس‌پی است.

  • شما از مرکز اصلی شرکت در تایوان هم بازدید می‌کنید و بر فعالیت‌های آن مرکز هم نظارت دارید؟

بله من به تمامی شعبه‌ها سر می‌زنم و به همین خاطر هم بیشتر زمانم را در سفر هستم. شعبه‌های ما در چین و تایوان تا به حال بسیار موفق عمل کرده‌اند. ما در سال 2007 بیشترین فروش خود را در بازار این دو کشور داشته‌ایم. من فکر می‌کنم که شیوه کاری آن‌ها تا حد بسیار زیادی باعث ایجاد انگیزه کار در دیگر شعبه‌ها در کشورهای مختلف شده است.

  • به نظر شما عامل اساسی موفقیت‌های چشم‌گیر Acer در چند سال اخیر، چه بوده است؟

ما به سه عامل طراحی، کیفیت بالا و مقیاس‌پذیر بودن محصولات شرکت بسیار اهمیت می‌دهیم. شاید دقت ما در رعایت کردن این سه عامل باعث موفقیت شده است. البته این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت که استراتژی ما در هر منطقه کاملا متفاوت است چون به این نتیجه رسیده‌ایم که مردم هر منطقه نیازهای متفاوتی دارند. ما در اروپا به یک شیوه عمل می‌کنیم و در اقیانوسیه و آسیا به شیوه‌ای دیگر. همه این عوامل در کنار هم ما را به نتیجه دلخواه‌مان رسانده است.

  • برنامه‌های شما برای بازاریابی در المپیک 2012 لندن، چگونه است؟

ما پس از المپیک پکن به این فکر افتادیم که بهترین مکان برای بازاریابی، همین رویدادهای ورزشی هستند زیرا بیش از میلیون‌ها نفر از سراسر جهان در آن‌ها شرکت دارند، به همین خاطر تیم ویژه‌ای را برای فعالیت و برنامه‌ریزی برای بازاریابی در هنگام رویدادهای ورزشی مختلف قرار داده‌ایم. در حال حاضر هم ما حامی تیم فراری در فرمول 1 و برخی از باشگاه‌های فوتبال در اروپا هستیم و از این راه تا به حال نتایج مطلوبی را به‌دست آورده‌ایم.

منبع:روزنامه بایت

ویرایش و گردآوری:فارس 98


(1) بالاترین مصاحبه با ریچارد برانسون
بالاترین مصاحبه با ریچارد برانسون مدیر شرکت ویرجین و مدیر


(2) مصاحبه با مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت رسپینا
24.04.2017 تصویربرداری ایده اجرا تولید و تدوین با هدف معرفی مدیران مجموعه با حداقل امکانات موجود در شرکت داده پردازی رسپینا انجام گرفت . تصویربرداری ایده اجرا تولید و تدوین با هدف معرفی مدیران مجموعه با حداقل امکانات موجود در


(3) مصاحبه با آقای لیفان مدیر سینکوزا در چین Sincoza Iran
مصاحبه با آقای لیفان مدیر شرکت سینکوزا در چین در نمایشگاه سرامیک چین 2018 نماینده ایران پارسیان سرام صنعت ایساتیس 035 - 35244384 - 5 با سرامیک و ساختمان به روز باشید @ceramicmagazine


(4) مصاحبه با آقای مجید کشاورز مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز
مصاحبه با آقای مجید کشاورز مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران. مصاحبه با آقای مجید کشاورز مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران . مصاحبه با آقای مجید کشاورز مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران. 119 . بارگذاری ویدیو. 119


(5) مصاحبه با مدیر تولید شرکت پلی اکریل
مصاحبه با یکی از دانشپذیران دوره مدیریت عالی کسب و کار dba موسسه آموزش عالی آزاد برهان جناب آقای غلامرضا دادخواه مدیر تولید شرکت پلی اکریل نماینده سازمان خصوصی سازی مشاور ارشد در زمینه های مدیریتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا