همه آهنگ ها

گوگل پلاس با 170 میلیون کاربر از رابط کاربری خود پرده برداشت

گوگل پلاس با 170 میلیون کاربر از رابط کاربری جدید خود پرده برداشت
گوگل پلاس با 170 میلیون کاربر از رابط کاربری جدید خود پرده برداشت

چند روز پیش شبکه اجتماعی گوگل پلاس که حدود 170 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد،رابط کاربری جدید خود را برای همه ی کاربران خود فعال کرد که این طراحی تغییراتی بسیاری در قسمت های مختلف این شبکه اجتماعی به ارمغان آورد.انعطاف پذیری بیشتر،قابلیت اضافه کردن ویژگی های جدید،سادگی و در عین حال زیبایی جزو دلایل اصلی بودند که باعث ایجاد تغییرات در رابط کاربری گوگل پلاس شدند.

در اولین نگاه،چیزی که بسیار جلب توجه میکند جابه جایی منو بالایی (navigation bar) گوگل پلاس به بغل (در نسخه فارسی در سمت راست و در نسخه انگلیسی در سمت چپ) و تبدیل آن به یک ساید بار داینامیک است که کاربر میتواند آیکن ها را با کشیدن و رها کردن ویرایش کند.علاوه بر این تغییر ظاهری آیکن ها و بهینه شدن نحو نمایش پست های تصویری و ویدویی که بزرگتر و بهتر از قبل شده است یکی از نکات مثبت این تغییرات میباشد.

گوگل با الهام از خاصیت تایم لاین فیس بوک سعی نموده تا در صفحات تجاری و شخصی امکان استفاده از یک عکس بزرگ مستطیلی به عنوان کاور پروفایل به کاربران ارائه دهد.

علاوه بر سرویس چت که بهینه تر از قبل شده است یکی دیگر از بخشهایی که دچار تغییر و تحولات اساسی شده اساسی شده است،قابلیت Hangouts (پاتوق) میباشد که اکنون دارای یک صفحه اختصاصی خاص خود است.در این صفحه شما میتوانید لیست آپدیت شده ای از دعوت هایی که از شما صورت گرفته را مشاهده کنید و همچنین قادر خواهید بود به Hangout عمومی براحتی دسترسی پیدا کنید.

باید منتظر ماند و دید که آیا این تغییرات در رابط کاربری شبکه اجتماعی گوگل پلاس میتوانید مفید واقع شود یا اینکه همانند قابلیت تایم لاین فیس بوک تنها باعث سردرگمی بیشتر کاربران خواهد شد.

ویدیو مرور کلی رابط کاربری جدید گوگل پلاس را از اینجا مشاهده کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد طراحی جدید گوگل پلاس را از اینجا بخوانید.

منبع:فارس 98


(1) گوگل انزل وب
گوگل انزل وب


(2) اپلیکیشن_کاربردی Instagram posts
اپلیکیشن_کاربردی Instagram posts photos and videos - Picuki.com


(3) گوگل به دلیل مشکل امنیتی گوگل پلاس را
گوگل به دلیل مشکل امنیتی گوگل پلاس را فروردین 98 تعطیل میکند - زومیت


(4) دیزنی پلاس تاریخ ها قیمت ها تخفیف
دیزنی پلاس تاریخ ها قیمت ها تخفیف های پیش نمایش فیلم ها و


(5) رابط کاربری تب دار گوگل اپ برای کاربران بیشتری در دسترس
گوگل در پایان سال 2016 برای اولینبار نسخهی تبدار رابط کاربری گوگل اپ را معرفی کرد. در این رابط کاربری جدید یک تب برای خوراک خبری کاربر در نظر گرفته شده که قبلا آن را با نام گوگل ناو میشناختیم و یک تب شامل یادآورها


(6) گوگل به دلیل مشکل امنیتی گوگل پلاس را فروردین 98 تعطیل می
پس از کشف مشکل امنیتی دیگری که بهصورت بالقوه 52.5 میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار میدهد گوگل روز دوشنبه اعلام کرد که نسخهی مصرفی شبکهی اجتماعی گوگل پلاس به جای آگوست 2019 چهار ماه زودتر یعنی در آوریل سال آینده فروردینماه تعطیل خواهد شد.


(7) طراحی جدید گوگل پلی و شواهد تازهای از سرویس یکپارچه چت
اما علاوه بر رابط کاربری جدید گوگل پلی اسکرین شات جدیدی از جیمیل بدست آمده که در آن به سرویس چت یکپارچه جدید گوگل با نام Babel اشاره شده است.


(8) گوگل پلاس - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
گوگل به انگلیسی Google در برخی منابع فارسی بهگونه گوگل پلاس Google Plus نیز نوشته میشود. سرویس شبکه اجتماعی گوگل بود. گوگل بهعنوان لایهای که خدمات اجتماعی مختلف گوگل از جمله گوگل پروفایل و گوگل باز را در خود


(9) رکوردر گوگل با قابلیت تبدیل صدا به متن
رکوردر گوگل با قابلیت تبدیل صدا به متن حالا در تمام گوشیهای


(10) پوستر موبایل 5G جدید
پایگاه اطلاع رسانی عصر کالا - پوستر موبایل 5G جدید سامسونگ فاش شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا