همه آهنگ ها

Project Glassعینک گوگل که دنیای مجازی و حقیقی با یکدیگر ادغام میکند

Project Glassعینک جدید گوگل که دنیای مجازی و حقیقی با یکدیگر ادغام میکند
Project Glassعینک جدید گوگل که دنیای مجازی و حقیقی با یکدیگر ادغام میکند

چندی پیش در مورد ساخت نمونه اولیه لنز با نمایشگر بیسیم توسط آقای بابک پرویز مطلبی را منتشر کردیم،حال امروز کمپانی گوگل از پروژه جدید خود به نام Project Glass که یک عینک با استفاده از تکنولوژی حقیقت افزوده (Augmented reality) میباشد به طور رسمی پرده برادی کرد.

در ابتدا باید بگوییم که آقای بابک پرویز در این پروژه به طور رسمی حضور دارد و شاید این عینک گوگل گامهای اولیه برای تولید نمایشگرهای در لنز بی سیم وی میباشد.

در ویدیوی منتشر شده از این عینک، شخص میتواند از طریق آن براحتی ایمیل های خود را مشاهد و چک کند،به وسیله صدا به عینک فرمانهای صوتی دهد (چیزی شبیه به نرم افزار Siri اپل)،پروفایل گوگل پلاس خود را مشاهده و با دستان خود چت کند،از وضعیت آب و هوا اطراف خود مطلع گردد،از محیط فیلمبرداری و عکسبرداری کند و به طور خلاصه کارهای شگفت انگیزی که بیشتر عادت آنها را در فیلم های تخیلی ببینیم را انجام دهد.

قابلیت های این عینک به عنوان یک نمونه اولیه بسیار فوق العاده و کاربردی میباشد اما گوگل اعلام کرده که هنوز تا مرحله تولید انبوه به یک یا چند سال زمان نیاز است.

این عینک از سیستم عامل موبایل اندورید،یک نمایشگر کوچک و سیستمی که بر روی فریم عینک قرار گرفته و توانایی تشخیص حرکات چشم،فرمانهای صوتی،عکس و فیلمبرداری را داراست استفاده میکند.نکته جالب دیگر Project Glass این است که در این عینک از وجود شیشه خبری نیست و بیشتر این محصول شبیه به یک فریم خالی عینک میباشد!

ویدیو مربط به Project glass را از اینجا مشاهده کنید.

منابع خارجی: ، ،

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) Project Glassعینک جدید گوگل که دنیای
Project Glassعینک جدید گوگل که دنیای مجازی و حقیقی با یکدیگر


(2) گوگل انزل وب
گوگل انزل وب


(3) اخرین اخبار دنیای فن اوری اطلاعات بحث
اخرین اخبار دنیای فن اوری اطلاعات بحث و گفتگو - صفحه 7


(4) داستان بازی های کامپیوتری
این دنیای جدید کارائیب و آمریکا بود و طمع رسیدن به طلا و ثروت باعث شد که در تمامی امپراطوری جنگ به وجود آید و به همین دلیل داستان دزدان دریایی کاملا در فرنچاینز Assassins Creed حس می شد. بنابر این با توجه به صحبت های یوبی سافت


(5) ادغام دنیای مجازی و حقیقی توسط عینکهای هوشمند Dr. Serdar
ادغام دنیای مجازی و حقیقی توسط عینکهای هوشمند . آوریل 6. نوشته شده توسط Dr. Serdar دکتر سردار. شرکت اینترنتی گوگل برای اولین بار از طرحی بنام پروژه عینک رونمایی کرده است . عینک گوگل امکان نمایش پیام های دریافتی جلسات گفت و


(6) حروف صدادار را نام ببرید
Project Glassعینک جدید گوگل که دنیای مجازی و حقیقی با یکدیگر ادغام میکند. معرفی بهترین نرم افزار های جاسوسی برای اندروید . تولید ماشین پرنده بدون سرنشین در آینده ای نه چندان دور. پیگیری موقعیت و پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی


(7) دنیای دانش
دنیای دانش


(8) شرکت گوگل پلی استور را با تغییراتی
شرکت گوگل پلی استور را با تغییراتی بزرگ آپدیت خواهد کرد - باشگاه


(9) هدست های واقعیت مجازی
هر آنچه باید پیش از خرید هدست های واقعیت مجازی بدانید


(10) چگونه کار می کند گوگل شیشه عینک هوشمند
چگونه کار می کند گوگل شیشه عینک هوشمند شیشه ای گوگل - چه چیزی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − دو =

دکمه بازگشت به بالا