همه آهنگ ها

اولین تصاویر منتشر شده از فایرفاکس با رابط کاربری مترو برای ویندوز 8

اولین تصاویر منتشر شده از فایرفاکس با رابط کاربری مترو برای ویندوز 8
اولین تصاویر منتشر شده از فایرفاکس با رابط کاربری مترو برای ویندوز 8

با انتشار نسخه مصرف کنند ویندوز8،بازار تولید نرم افزار با رابط کاربری Metro بسیار داغ شد و بسیاری از کمپانی ها اعلام کردند که نرم افزارهای خود را با این رابط کاربری جدید ادغام و منتشر میکنند،یکی از این شرکت ها،کمپانی موزیلا بود که چندی پیش اعلام کرد بزودی مرورگر فایر فاکس با رابط کابری Metro روانه بازار خواهد کرد. حال بتازگی مهندس Brian Bondy که در بخش مرورگر فایر فاکس کمپانی موزیلا کار میکند،در وبلاگ خود تصاویری از این مرورگر با رابط کاربر مترو منتشر کرده است.

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم در وبگردی با مرورگر ها با کاربری مترو ،بیشتر سعی شده تا تمرکز کاربر بر روی صفحه وب باشد و عناصری مانند تب ها و گزینه تنها در صورت نیاز نمایش داده شوند.در مرورگر Firefox Metro تب بار از بالا صفحه به سمت چپ نقل مکان کرده اند و تنها زمانی که شما به آن نیاز داشته باید نمایش داده میشود و به احتمال زیاد نوار آدرس و دکمه های navigation نیز به پایین صفحه منتقل خواهند شد.

Brian Bondy به این نکته اشاره کرد که موزیلا برای ادامه روند توسعه و جایگزینی رابط کاربری مترو در حال بکارگیری و کار بر روی یک طرح رسمی است،وی همچنین اشاره کرد که بیشتر بخش های محاوره ای Metro (مانند Charms Bar و Metro Snap) توسط Firefox Metro پشتیبانی خواهد شد که این امکان را به کاربر میدهد تا دسکتاپ خود را در بین چندین برنامه تقسیم کند.

در حالی که موزیلا به طوری جدی در حال کار برای ارائه فایرفاکس در نسخه 32 بیت و نسخه ARM برای ویندوز 8 میباشد،گوگل نیز اعلام کرده در حال آماده سازی نرم افزار Chrome Metro میباشد،اما هنوز جزئیات بیشتری از مرورگر جدید خود منتشر نکرده است.

منبع خارجی:Brian Bondy’s Blog

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) فایرفاکس سازگار با رابط کاربری لمسی
فایرفاکس سازگار با رابط کاربری لمسی ویندوز 8 آذرماه منتشر میشود


(2) طراحی جدید موزیلا برای ویندوز 8
طراحی جدید موزیلا برای ویندوز 8


(3) ویندوز 81 - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
ویندوز 81 - ویکیپدیا دانشنامه آزاد


(4) آموزش 20 ترفند ویندوز 8 برای استفاده
آموزش 20 ترفند ویندوز 8 برای استفاده حداکثر از امکانات سیستم عامل


(5) فایرفاکس سرانجام با ویندوز 8 سازگار شد
فایرفاکس سرانجام با ویندوز 8 سازگار شد


(6) ویندوز 8.1 - دانلود رایگان نرم افزار
از مهمترین تغییرات این ویندوز می توان به این نکته اشـاره کرد که به دلیل عدم استقبال کاربـران از رابط کاربری Metro در ویندوز 8 این رابط در حاشیه قرار داده شده و کاربران بعد از بالا آمدن ویندوز


(7) درز تصاویر نسخه اختصاصی فایرفاکس برای ویندوز 10 با طراحی و
کمپانی موزیلا نیز که در عرضه مرورگر بهینه شدهای برای ویندوز 8 ناکام مانده بود هفته گذشته اعلام کرد که کار توسعه نسخه اختصاصی مرورگر فایرفاکس برای ویندوز 10 با طراحی و رابط کاربری جدید رو به


(8) انتشار فایرفاکس برای ویندوز 8 باز هم به
انتشار فایرفاکس برای ویندوز 8 باز هم به تاخیر افتاد - زومیت


(9) موزیلا مرورگرش را با رابط کاربری لمسی ویندوز8 سازگار می کند
مروگر فایر فاکس موزیلا اولین نسخه سازگار با صفحه نمایشهای لمسی فایرفاکس که در دل رابط کاربری مترو ویندوز 8 اجرا خواهد شد را در 10 دسامبر یا 8 آذرماه منتشر کند.


(10) ܓܨکـامـپیوتـــــر ܓܨ ویندوز 8
ܓܨکـامـپیوتـــــر ܓܨ ویندوز 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا