همه آهنگ ها

چگونه پوشه و فایل های مخفی ویندوز را تنها با یک کلید میانبر نمایانپنهان کنیم

چگونه پوشه و فایل های مخفی ویندوز را تنها با یک کلید میانبر نمایانپنهان کنیم
چگونه پوشه و فایل های مخفی ویندوز را تنها با یک کلید میانبر نمایانپنهان کنیم

مخفی کردن پوشه و فایل ها یکی از روشهای پرکاربرد برای جلوگیری از دسترسی افراد به اطلاعاتی است که ما نمیخواهیم دیگران آنها را مشاهده کنند،در سیستم عامل ویندوز چندین روش برای مخفی کردن اطلاعات وجود دارد.ساده ترین راه مخفی و نمایان کردن فایل و پوشه ها در ویندوز همان زدن تیک گزینه hidden پنجره properties هر پوشه، و نمایش پوشه مخفی شده از طریق گزینه folder option میباشد.

در سیستم عامل هایی که بر پایه لینوکس هستند مانند سیستم عامل ابوونتو،فدورا و.. نمایش پوشه های مخفی شده براحتی از طریق کلید ترکیبی Ctrl H امکان پذیر است،حال ما در ادامه ترفندی را به شما معرفی میکنیم که بتوانید توسط یک کلید ترکیبی پوشه های مخفی شده در سیستم عامل ویندوز را نیز بدون طی و فعال کردن هیچ مسیر و گزینه ای،نمایان یا پنهان دهید.

برای انجام اینکار شما نیاز به یک برنامه فوق العاده سبک اما کاربردی به نام ToggleHiddenFolders دارید.این نرم افزار فاقد هیچگونه رابط کاربری میباشد و برای اجرای آن فقط کافیست بر آن دابل کلیک کنید.

پس از دریافت نرم افزار فایل ToggleHiddenFiles.exe را اجرا کنید.(پس از اجرا،انتظار رخ دادن هیچگونه اتفاقی در ویندوز نداشته باشید)

حال یک پوشه را به دلخواه مخفی کنید (بر روی پوشه مورد نظر کلیک راست و گزینه properties را انتخاب کنید،در پنجره ی ظاهر شده تیک گزینه hidden را بزنید و پنجره را ok کنید)

اکنون اگر کلید ترکیبی win h را نگه دارید مشاهده میکنید که پوشه مخفی شده نمایش داده میشود.در صورتی که بار دیگر این کلید ترکیبی را نگه دارید پوشه دوباره مخفی میشود.

بدین ترتیب دیگر نیازی نیست شما برای نمایش/پنهان کردن فایل مخفی هر بار به گزینه folder option مراجعه کنید و تیک گزینه show hidden files یا don’t show hidden files را بزنید.

همچنین میتوانید با کپی کردن کد زیر در آدرس بار پنجره اکسپلورر به پوشه Start Menu ویندوز مراجعه کنید و فایل ToggleHiddenFiles.exe در این پوشه کپی کنید تا هر بار با بوت شدن سیستم،این فایل به صورت خود کار اجرا شود.

shell:startup

برای غیر فعال کردن این قابلیت نیز میتوانید ابتدا کلید ترکیبی ctrl shift esc را نگه دارید و از پنجره Task manager به تب Processes مراجعه کنید.

سپس فایل TogglehiddenFiles.exe پیدا کنید و بر روی آن کلیک راست و گزینه End Process را انتخاب نمایید.

در پنجره ظاهر شده بر دکمه End Process کلیک کنید.

برنامه ToggleHiddenFiles را از اینجا برای ویندوز 8،7،Vista و XP دانلود کنید.

منبع:فارس 98


(1) چگونه پوشه و فایل های مخفی ویندوز را
چگونه پوشه و فایل های مخفی ویندوز را تنها با یک کلید میانبر نمایان


(2) فایلها و پوشه های حذف شده در ویندوز7 را
فایلها و پوشه های حذف شده در ویندوز7 را بدون هیچ برنامه ای بازیابی


(3) چگونه پوشه ها و فایل ها را تنها با یک کلیک در ویندوز باز کنیم
چگونه پوشه ها و فایل ها را تنها با یک کلیک در ویندوز باز کنیم همه ما میدانیم که برای باز کردن پوشه ها و فایل ها در سیستم عامل ویندوز باید دوبار پشت سرهم بر روی آنها کلیک کنیم.


(4) مدیریت فایلها مخفی کردن و Unhide کردن
مدیریت فایلها مخفی کردن و Unhide کردن فایلها در ویندوز با


(5) پیکربندی ویندوز 10 بعد از نصب ویندوز
پیکربندی ویندوز 10 بعد از نصب ویندوز - دروس آسان


(6) روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10 - روشتک
روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که سراسر ویندوز درایو ها و پوشه ها را برای پیدا کردن یک فایل زیر و رو کرده باشید اما فایل مورد نظر خود را پیدا نکرده اید.


(7) کلید های میانبر ویندوز 10 تمامی میانبر های ویندوز 10 که
تمامی کلید های میانبر ویندوز 10 که در سال 2018 باید بدانید در این مقاله برای شما گرد آوری شده است که با دانستن هر یک ضمن اینکه با سرعت بالا تر با ویندوز کار خواهید کرد یک کاربر حرفه ای ویندوز هم شناخته خواهید شد برای برسی هر یک و کاربردشان همراه ما باشید.


(8) معرفی 40 میانبر صفحه کلید ویندوز که باید بدانید
l کلید لوگوی ویندوز این یک میانبر کاملا مفید و کاربردی است که های نوار منو را فعال می کند که توسط آن شما می توانید هر دستوری را با کمک کلید های جهتی صفحه کلید و سپس فشردن کلید enter روی دستور مورد نظر اجرا کنید. استفاده از


(9) چگونه برای پوشه های لپ تاپ رمز بگذاریم - دقیقترین مطلب موجود
چگونه پوشه ای را در ویندوز 10 قفل کنیم و روی آن رمز بگذاریم در مرحله اول باید پوشه ای که می خواهید محافظت شود را وارد شوید و سپس همانند تصویر زیر کلیک راست کنید و یک فایل متنی جدید بسازید.


(10) آموزش پنهان کردن پوشه در ویندوز10
25.02.2018 ویندوز 10 این قابلیت را در اختیار کاربر قرار داده است که بتواند به راحتی فایل های رایانه خود را مخفی و یا از حالت مخفی خارج کند که در ادامه به این موضوع پرداخته ایم. نحوه مخفی کردن فایل پوشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا