همه آهنگ ها

Holey Optochipانتقال داده در 1 ترابیت در ثانیه Tbs

Holey Optochipانتقال داده در 1 ترابیت در ثانیه Tbs
Holey Optochipانتقال داده در 1 ترابیت در ثانیه Tbs

دانشمندان آمریکایی شرکت IBM reportedon نمونه اولیه چیپ ست های نوری با سرعت انتقال داده ها تا یک ترابیت در ثانیه (1Tbit / S) اختراع کرده اند .روز پنجشنبه در کنفرانس ارتباطات فیبر نوری که در لس انجلس برگزار شد، به مخاطبان اعلام شد که پژوهشگران شرکت IBM reportedon موفق به اختراع چیپ ست Optochip شدند که هشت برابر سریع تر از دیگر اجزای نوری که به صورت موازی انتقال داده را انجام میدهند و در بازار موجود هستند، قدرت انتقال اطلاعات را داراست.

فارس 98

شبکه های نوری دارای پتانسیل قابل توجه ای در بهبود نرخ انتقال اطلاعات با سرعت جریان داده ها و با استفاده از پالس های نور به جای ارسال الکترون ها از طریق سیم هستند. به این دلیل، محققان به دنبال راه هایی برای استفاده و گسترش سیگنال های نوری در استاندارد کم هزینه، با حجم بالا در تکنیک های ساخت تراشه هستند.

فارس 98

بر اساس برآوردهای انجام شده، فرستنده و گیرنده نوری می توانند به سرعتی معادل رسیدن به پهنای باند با 100،00 کاربران استاندارد امروزی با نرخ انتقال اطلاعات 10 مگابایت درهر ثانیه (Mb/s) مورد استفاده قرار گیرد.با این چپ تنها در حدود یک ساعت دانلود آرشیو آنلاین کتابخانه کنگره آمریکا – که بزرگترین مخزن اطلاعاتی در جهان است امکان پذیر میباشد و یا دانلود 500 فیلم با کیفیت HD تنها دریک ثانیه امکان پذیر است!

همچنین این چیپ از 48 کانال موازی برای انتقال اطلاعات استفاده می کند که 24 تای آنها برای ارسال و 24 تای دیگر برای دریافت اطلاعات می باشد.

منبع خارجی: xbitlabs

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) دسترسی به اینترنت - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
در تاریخ 21 ژانویه 2014 محققان شرکت آلکاتل-لوسنت در آزمایشی با اتصال فیبر نوری توانستند دسترسی به اینترنت با سرعت 14 ترابیت در ثانیه 1.4Tbps تجربه کنند.


(2) رسم نمودار داده ها در پایتون - راهنمای تخصصی - مجله فرادرس
اگر میخواهید با انواع نمودارها و نحوه نمایش دادهها آشنا شوید بهتر است ابتدا مطلب نمایش و رسم نمودار برای دادهها معرفی و کاربردها را مطالعه کرده باشید. البته برای ترسیم بعضی از نمودارهای مختلف آماری در زبان


(3) آموزش اصول و روش های داده کاوی Data Mining - فرادرس
در اغلب مسائل وجود حجم زیاد داده ها منجر به ایجاد اشکالات جدی در امر شناسایی و کشف روابط و الگوهای پنهان در این داده ها شده است. دانش داده کاوی با هدف فراهم آوردن روش هایی برای پردازش هوشمند حجم زیاد داده ها و استخراج


(4) آموزش تعریف انواع داده هانوع ها عملگرها در برنامه نویسی C
داده های موجود در C عبارتند از char int float double void bool string . نوع char برای ذخیره داده های کاراکتری مانند a z W بکار می رود. از نوع int برای ذخیره اعداد صحیح مانند 128 5 4508 استفاده می شود.


(5) پالایش داده - تایپ آنلاین
در عصر انفجار اطلاعات که با انتشار انبوهی از داده مواجه هستیم مدیریت سازماندهی و پردازش اطلاعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ابزار Filter در نرمافزار Excel یکی از بهترین روش ها برای کاوش و پالایش داده ها است.


(6) ScienceDirect راهنمای جستجو در
در صفحه نتیجه جستجو لیستی از اطلاعات کتابشناختیCitations مقالات بازیابی شده را خواهید دید.برای اینکه کلمه های دیگری را به جستجوی اولیه خود اضافه کنید در کادر search within results کلمه های مورد نظر را وارد کنید و جستجو کنید.


(7) واحدهای حافظه رایانه - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
Tb ترابیت هر ترابیت برابر 2 30 10 3 یا 10 12 بیت است به عبارتی هر ترابیت برابر 125 گیگابایت است. حرف b نشان دهنده Bit است اما حرف B نشان دهنده Byte است.


(8) مقاله ای در مورد داده های عظیم یا کلان داده ها انجمن
در این مقاله مجموعه ای از مزیتها و چالشها در داده های عظیم ویژگی هاو خصوصیات خاص آنها فراهم شده است و با معرفی تکنولوژیهای مورد استفاده راهکارهای ذخیره سازی مورد بررسی قرار می گیرند و فرصتهای تحقیقاتی برای ادامه راه معرفی خواهند شد.


(9) رمزنگاری هش عملیات بیتی - برنامه نویسی و طراحی وب سایت
در خصوص جاوا اسکریپت هم JavaScript The less known parts Bitwise Operators جزو مختصر و مفیدترین مطالبی است که در این زمینه دیدهام که توسط نویسنده کتاب JavaScript The less known parts به صورت خلاصه بر روی وبلاگش قرار داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا