همه آهنگ ها

مصاحبه با کارلوس اسلیم مدیرعامل شرکت Telemex

مصاحبه با کارلوس اسلیم مدیرعامل شرکت Telemex
مصاحبه با کارلوس اسلیم مدیرعامل شرکت Telemex

ثروتمندانی که پول پارو می‌کنند

فارس 98

ثروتمندان همیشه مورد توجه دیگر مردم بوده‌اند و شاید بتوان گفت که در بسیاری از زمینه‌ها یک الگوی شاخص برای افرادی باشند که در زمینه کاری آن‌ها فعالیت داشته‌اند. همان‌طور که شما هم می‌دانید در انتهای هر سال، در هر زمینه فهرستی منتشر می‌شود که مربوط به ترین‌ها می‌باشد. در انتهای سال 2011 هم فهرستی از ثروتمندترین‌های آی‌تی منتشر شد که مسلما برای شما هم جذاب خواهد بود. در حال حاضر صنعت آی‌تی به یکی از پولسازترین صنایع جهان تبدیل شده است و بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان در این صنعت کسب و کاری داشته و فعال هستند. امسال هم ثروتمندان آی‌تی جزو ثروتمندترین افراد جهان بوده‌اند.

یکی از افرادی که از سال 2007 تاکنون هر ساله توجه کارشناسان را به خود جلب کرده است، کارلوس اسلیم است که در حقیقت یک تاجر لبنانی تبار مکزیکی است و هر ساله در مجله فورچون و وال استریت، در مورد او و دارایی‌اش صحبت می‌شود. او متولد سال 1940 میلادی است و در سال 2007 به عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته شده است. او نقش بسیار عمده‌ای در صنایع ارتباطی در مکزیک و آمریکای لاتین دارد و در حال حاضر شرکت‌های Telefones de Mexico و America Movil را مدیریت می‌کند. در انتهای سال 2011 هم مجله فوربس بررسی‌هایی را در مورد ثروتمندان جهان انجام داد و بر طبق آن کارلوس اسلیم، به عنوان بیست‌وسومین انسان قدرتمند در جهان شناخته شد. بسیاری از افرادی که او را می‌شناسند، اعتقاد دارند که محال است که یک روز را در مکزیک به شب برسانید و در جیب کارلوس اسلیم، پولی نریزید. او در حال حاضر بیش از 200 شرکت را اداره می‌کند و جالب است که بدانید در بالای فهرست غذایی یکی از رستوران‌های مکزیک به طنز نوشته شده است که این رستوران تنها جایی است که کارلوس اسلیم مالکیت آن را ندارد. شرکت‌های تحت کنترل این فرد پولدار در مجموع بیش از یک سوم بورس اوراق بهادار مکزیک را در اختیار دارند و اموال خانوادگی او بیش از 5 درصد تولید ناخالص ملی کشورش را تشکیل می‌دهد. بنابر محاسبات مجله اقتصادی فورچون ثروت او تا انتهای سال 2011، بیش از 74 میلیارد دلار بوده است. از اقدامات مهمی که او انجام داده است می‌توان به مجموعه خصوصی‌اش که حاوی 60 هزار اثر هنری می‌شود، اشاره کرد که آن‌ها را در موزه‌ای که به یاد همسرش ساخته است، جمع‌آورده کرده و در 3 مارس 2011 این موزه را با نام سمیه در شهر مکزیکوسیتی بازگشایی کرده و بازدید آن را برای عموم به صورت رایگان آزاد اعلام کرده است.

سایت carlosslim.com مصاحبه‌ای را با او انجام داده است که در ادامه آن را می‌خوانیم.

  • بسیاری معتقدند که شرکت‌های بزرگ به دست افرادی ساخته می‌شوند که عاشق کار و درآوردن پول هستند اما پولی که نصیب آن‌ها می‌شود به اندازه‌ای نیست که شایستگی آن را دارند و بیشتر پول نصیب صاحبان کار می‌شود. نظر شما چیست؟

من فکر می‌کنم این اتفاق در هر حرفه‌ای می‌افتد. هنرمندی که به خلاقیت علاقه دارد، ورزشکاری که به گرفتن یک نتیجه خوب امید دارد، یک تاجر، وکیل، سیاستمدار یا هر حرفه دیگر و این چیزی است که بر طبق شرایط انسانی به وجود آمده است.

  • آیا شما هم کار خود را این گونه آغاز کرده‌اید یا برای شما اهمیت انگیزه و علاقه بالاتر از درآوردن پول بوده است؟

به نظر من اگر شما تنها به سمت ارزش‌های مادی حرکت کنید، راه اشتباهی را انتخاب کرده‌اید. اکنون خانه والدین من بهتر و بزرگتر از خانه‌ای است که من دارم. من معتقدم نباید همه چیز را در ارزش‌های مادی خلاصه کرد.

  • چرا با این که توانایی مالی آن را دارید، هیچ‌گاه به فکر خرید یک خانه بهتر نیفتاده‌اید؟

من در خانه‌ای که دارم 36 سال است که زندگی می‌کنم و تصمیم دارم که برای همیشه در همین خانه بمانم زیرا فکر می‌کنم که صمیمیتی که در این خانه وجود دارد در محیط‌های بزرگ و اشرافی به چشم نمی‌خورد.

  • چه خاطره‌ای از والدین خود دارید؟ چه درس ارزشمندی را از آن‌ها آموخته‌اید؟

همه چیز. ارزش‌ها، دانش، فرزانگی و عقل سلیم مهم‌ترین مواردی است که از والدینم می‌دانم و هر چه که اکنون دارم از آن‌ها آموخته‌ام.

  • آیا پدر شما، کسب و کار را هم به شما آموخته است؟

بله او خیلی از راه‌های کسب درآمد را به من یاد داد اما حیف زمانی مرا ترک کرد و از دنیا رفت که من بسیار جوان و در اول راه بودم.

  • در چه سنی اولین سرمایه‌گذاری خود را آغاز کردید؟

من 12 سال داشتم که به طور رسمی وارد بازار کار شدم.

  • چه کاری را در آن سن آغاز کردید؟

واضح به خاطر ندارم اما فکر کنم در یک شرکت حساب مالی کاربرانش را چک می‌کردم و در زمان نیازشان کار شارژ را برایشان انجام می‌دادم.

  • راز موفقیت خود را در چه می‌دانید؟

من فکر می‌کنم خانواده‌ای که در آن متولد شدم، همسرم، فرزندانم و دوستانم آرامشی را در زندگی برای من ایجاد کردند که به رمز موفقیت من تبدیل شد.

منبع:روزنامه بایت

ویرایش و گردآوری:فارس 98


(1) داستان زندگی کارلوس اسلیم کارآفرینی که
داستان زندگی کارلوس اسلیم کارآفرینی که 200 شرکت دارد چطور


(2) زندگینامه کارلوس اسلیم کارآفرین
زندگینامه کارلوس اسلیم کارآفرین میلیاردر مکزیکی - موفق شو


(3) بیوگرافی کارلوس اسلیم مرد ثروتمند
بیوگرافی کارلوس اسلیم مرد ثروتمند مکزیک با 200 شرکت گوناگون


(4) داستان زندگی کارلوس اسلیم کارآفرینی که
داستان زندگی کارلوس اسلیم کارآفرینی که 200 شرکت دارد چطور


(5) مصاحبه با کارلوس اسلیم بنیاد موفقیت دکتر سجاد محمدزاده
مصاحبه با کارلوس اسلیم ثروتمندترین فرد مکزیک و صاحب بیش از 200 شرکت دوستان عزیز بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده در این مصاحبه قصد داریم شما را با کارلوس اسلیم آشنا کنیم و زندگینامه فوق العاده جالب او را شرح دهیم.


(6) چگونه کارلوس اسلیم ثروت فراوانی را بدست
چگونه کارلوس اسلیم ثروت فراوانی را بدست آورد


(7) زندگینامه کارلوس اسلیم میلیاردر معروف
زندگینامه کارلوس اسلیم میلیاردر معروف مکزیکی - سید حجت بزاززاده


(8) بیوگرافی کارلوس اسلیم مرد ثروتمند
بیوگرافی کارلوس اسلیم مرد ثروتمند مکزیک با 200 شرکت گوناگون


(9) کارلوس اسلیم هلو میلیاردر عاشق سیگار برگ
کارلوس اسلیم هلو میلیاردر عاشق سیگار برگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا