همه آهنگ ها

بدون حذف برنامه هاآنها را از یک درایو به داریو دیگری منتقل کنید

بدون حذف برنامه هاآنها را از یک درایو به داریو دیگری منتقل کنید
بدون حذف برنامه هاآنها را از یک درایو به داریو دیگری منتقل کنید

فرض کنید میخواهید بازی یا نرم افزاری به حجم 20 گیگ را در یکی از درایوهای ویندوز که دارای فضای بیشتری است نصب کنید،اما این درایو تنها دارای 10 گیگ فضای خالی برای ذخیره سازی است و شما نمیتواند این برنامه یا بازی را بر روی سیستم خود نصب کنید.برای رفع این مشکل باید فضای درایو را با جابه جایی یا حذف فایل ها خالی کنید اما باز هم ممکن است چند مشکل دیگر بر سر راهتان قرار گیرد.به عنوان مثال فضای خالی دیگری برای جا به جایی نداشته باشید،یا با جابه جایی فایلهای نصب شده برنامه ها دیگر آنها بدرستی کار نکنند،علاوه بر اینکه حذف و نصب برنامه ها نیز پروسه وقتگیر خواهد بود.

فارس 98

برای رفع اینگونه مشکلات در ادامه نرم افزاری را به شما معرفی میکنیم که بدون دردسر فایلهای نصب شده برنامه ها در ویندوز را از یک داریو به درایو دیگری (از جمله فلش درایو )منقل کرده و بدین تریب فضای ذخیره سازی درایو شما آزاد میشود.

SymMover نرم افزای رایگان و کاربردی است که میتواند داده ها ی ذخیره شده برنامه ها بر روی یک درایو را به درایو دیگری منتقل کند در حالی که “موقعیت” آنها بر روی ویندوز اکسپلورر حفظ میشود.در حقیقت این برنامه ابتدا فایل ها را به موقعیت مورد نظر منتقل میکند و سپس با ایجاد یک سمبل لینک (در مورد این قابلیت ویندوز بیشتر بدانید) ما بین مبدا و مقصد،ویندوز فکر میکند که فایلها هنوز در جای قبلی خود قرار دارند.

پس از نصب و اجرا نرم افزار،در نگاه اول هنگام اجرای برنامه،رابط کاربری آن کاملا قابل درک است.در سمت چپ شما فایل و پوشه ها در درایو مبدا و در سمت راست فایل یا درایو مقصد و در ستون میانی نیز دکمه هایی برای اضافه،حذف،انتقال و.. را مشاهده میکنید.

فارس 98

شما میتوانید از طریق دکمه و تب اول پنجره، فایل و پوشه های مورد نظر را در مبدا برای انتقال انتخاب کنید و سپس در تب دوم یک پوشه یا درایو از جمله فلش درایو یا هارد اکسترنال متصل شده به سیستم را برای انتقال فایلها انتخاب نمایید.

فارس 98

پس از انتخاب و اضافه کردن فایل و پوشه ها توسط فلش سبز رنگ،بخوبی میتوانید توسط دو آیکن درایو نمایش داده شد در پایین پنجره برنامه میزان فضای آزاد شده در درایو مبدا و میزان فضای اضافه شده در درایو مقصد را مشاهده کنید.

نکته:این برنامه در درایو هایی که با فرمت فایل NTFS ایجاد شده اند کار میکند و به خاطر داشته باشید که فایل و پوشه هایی که برای انتقال انتخاب میکنید بر روی سیستم عامل در حال اجرا نباشند.

میتوانید SymMover را رایگان برای ویندوز8،7 و ویستا از اینجا دانلود کنید.(متاسفانه این برنامه ویندوز XP را پشتیبانی نمیکند)

منبع:فارس 98


(1) نحوه انتقال برنامه به پوشه دیگر
نحوه انتقال برنامه به پوشه دیگر


(2) جابجایی فضای درایو E
نحوه افزایش درایو c به دلیل e. نحوه جابجایی فضای درایو E به درایو


(3) چگونه فضای درایو C را افزایش دهیم
چگونه فضای درایو C را افزایش دهیم


(4) بدون حذف برنامه هاآنها را از یک درایو به داریو دیگری
30.01.2016 در ادامه نرم افزاری را به شما معرفی میکنیم که بدون دردسر فایلهای نصب شده برنامه ها در ویندوز را از یک داریو به درایو دیگری از جمله فلش درایو منقل کرده و بدین تریب فضای ذخیره سازی درایو شما آزاد میشود.


(5) مخفی کردن یک درایو بدون نرم افزار
4- حال گروه های evryone و users را تک تک انتخاب کنید و remove کنید.البته در ویندوز8 ما این امکان را مشاهده نکردیم بلکه بدون هیچ مشکلی شما می توانید از قسمت پایین پنجره edit در تب security تنظیمات یک درایو full


(6) نرم افزار انتقال برنامه و بازی های نصب شده از درایو ویندوز
این نرم افزار در واقع برنامه ها و بازی های نصب شده در ویندوز را طوری به یک درایو دیگر منتقل میکند که در آدرس جدید قابل اجرا باشند. یعنی تغییرات لازم را در میانبرها و رجیستری هم ایجاد میکند.


(7) برنامه تمیز کردن ویندوز xp از زباله
برنامه تمیز کردن ویندوز xp از زباله. برنامه های پاک سازی ویندوز


(8) درایوهای محلی محل نصب خودکار برنامه ها
درایوهای محلی محل نصب خودکار برنامه ها را تغییر دهید


(9) آموزش انتقال برنامهها به درایو دیگر در ویندوز 10
بعد درایو را انتخاب و Move را بزنید. انتقال برنامهها به درایو دیگر در ویندوز 10 برای انجام این پروسه کمی باید صبر کنید. این زمان بسته به حجم برنامه متغیر است. بعد از کاملشدن پروسه برنامه موردنظر به درایو دلخواه شما منتقل شده است.


(10) درایو C حذف
نحوه تمیز کردن دیسک محلی. آنچه می توانید از درایو C حذف کنید نکاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا