همه آهنگ ها

چگونه چندین برنامه را توسط یک فایل اجرا کنیم

چگونه چندین برنامه را توسط یک فایل اجرا کنیم
چگونه چندین برنامه را توسط یک فایل اجرا کنیم

در طی روز ممکن است شما در حین کار کردن با کامپیوتر خود با چند برنامه و فایل مشخص بیشتر سر و کار داشته باشید،در ادامه ترفندی ساده برای جمع آوری و اجرا این فایل ها توسط یک فایل مشخص را معرفی میکنیم.

برای شروع ابتدا در مکان خالی یکی از درایوهای ویندوز کلیک راست و از زیر منو گزینه New،گزینه Text Document را انتخاب کنید.

فارس 98

برای فایل متنی ایجاد شده نامی دلخواه انتخاب و سپس آنرا باز کنید.حالا در اینجا شما باید به صورت زیر مسیر فایل هایی که میخواهید با یک کلیک همه آنها اجرا شوند را تایپ کنید.

start “” “مسیر فایل مورد نظر شما”

به طور مثال برای اجرا چندین فایل اجرایی و.. باید مسیرها را اینگونه تایپ کنید:

start “” “D:Program Files (x86)BabylonBabylon-ProBabylon.exe”
start “” “D:Program Files (x86)SlySoftCloneCDCloneCD.exe”
start “” “C:UsersAceDesktopfars98.txt”

فارس 98

میتوانید مسیر هر تعداد فایلی را که میخواهید با هم اجرا شوند را در این فایل متنی وارد کنید.پس از وارد نمودن مسیرها، فایل را ذخیره (Ctrl S) و سپس آنرا ببندید.حال فایل متنی ذخیر شده را انتخاب کنید و سپس کلید F2 کیبورد را برای تغییر نام فایل فشار دهید.

فارس 98

پسوند فایل متنی را از .txt به .bat تغییر دهید (به عنوان مثال Run Multi App.txt را به Run Multi App.bat تغییر دهید)،سپس Enter را فشار دهید و در پنجره ظاهر شده نیز بر روی Yes کلیک کنید.

فارس 98

اکنون اگر فایل Run Multi App.bat اجرا کنید مشاهده میکنید پس از چند ثانیه فایل های شما با هم اجرا میشوند.

فارس 98

فارس 98

همچنین میتوانید برای فایل خود بر روی دسکتاپ کامپیوتر یک Shortcut ایجاد کنید (بر روی فایل کلیک راست و از گزینه Send to،گزینه Desktop را انتخاب کنید) و سپس با کلیک راست بر روی Shortcut فایل و انتخاب گزینه Properties در پنجره ظاهر شده یک آیکن و کلید میانبر نیز برای راحتی و ظاهر بهتر فایل انتخاب کنید.

فارس 98

فارس 98

منبع:فارس 98


(1) چگونه چندین برنامه را توسط یک فایل اجرا
چگونه چندین برنامه را توسط یک فایل اجرا کنیم


(2) در نرم افزار KMPlayer چگونه همزمان
در نرم افزار KMPlayer چگونه همزمان چندین فیلم اجرا کنیم


(3) آموزش نصب و اجرای برنامه های اندروید
آموزش نصب و اجرای برنامه های اندروید در کامپیوتر از طریق شبیه ساز


(4) کامپیوتر اجرا
چگونه برنامه ها و بازی های اندرویدی را روی کامپیوتر اجرا کنیم


(5) چگونه دو برنامه را هم زمان در آیپد اجرا کنیم ویژگی چند
آیپد شما می تواند با ترکیب حالت Slide Over و Split View سه برنامه را به طور همزمان نمایش دهد . با دو برنامه در حالت Split View انگشت خود را روی یک برنامه سوم نگه دارید و آن را از لیست برنامه ها روی صفحه بکشید .


(6) چگونه برنامه های کامپیوتر را آپدیت کنیم - اپلیکیشن ایرانی
Aftabgardan - چگونه دسترسی یک برنامه را به اینترنت در ویندوز 7 یا aftab.cctutorial596 Cached Similar یکی از چیزهایی که ممکن است گهگاه نیاز شود این است که دسترسی یک برنامه خاص را به اینترنت قطع کنیم.


(7) چگونه فایل دانلود کنیم
چگونه فایل دانلود کنیم مجموعه ترفندهای اینترنتی . اگر چه تازه به دنیای اینترنت پا گذاشته باشید اما حتما عبارات برداشت یا Download و ارسال یا Upload را شنیده اید.این دو عبارت به معنای انتقال فایل از یک کامپیوتر به کامپیوتر


(8) حل مشکل باز شدن همه فایل ها با یک
حل مشکل باز شدن همه فایل ها با یک برنامه در ویندوز با 4 روش مختلف


(9) چگونه یک فایل PDF را ویرایش کنیم آموزش کامل و تصویری در
چگونه فایل pdf پی دی اف را ویرایش کنیم ویرایش فایل pdf یکی از مواردی است که ممکن است بارها و بار ها با آن برخورد کرده باشید و دقیق ندانید این کار به چه صورت و یا به وسیله کدام نرمافزار به بهترین نحو انجام می شود. در این مقاله این مورد را با یکدیگر بررسی می کنیم.


(10) چگونه نسخه های پرتابلقابل حمل ویندوز را اجرا کنیم - مای
دستگاه های usb و hdmi می توانند ویندوز را اجرا کنند و پس از پایان کار به راحتی در جیب شما جای می شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه هرجا که می روید ویندوز را همراه خود ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا