همه آهنگ ها

Search شلیکی دیگر از سوی گوگل به سمت فیس بوک

Search شلیکی دیگر از سوی گوگل به سمت فیس بوک
Search شلیکی دیگر از سوی گوگل به سمت فیس بوک

در سال گذشته میلادی گوگل با ارائه شبکه اجتماعی گوگل پلاس دوباره به حضور خود در عرصه شبکه های اجتماعی جانی تازه ای داد،شبکه اجتماعی گوگل پلاس که به نوعی رقیبی تازه وارد برای شبکه اجتماعی قدرتمند فیس بوک است در ابتدا سر وصدا زیادی بر پا کرد و با ارائه خدماتی همچون Google Hangouts و.. باعث ایجاد تغییرات اساسی در شبکه فیس بوک شد.

فارس 98

حال چند روز پیش گوگل ابتکار و قابلیتی جدیدی به نام Search را به نمایش نتایج موتور جستجو معروف خود اضافه کرده است که به نوعی این قابلیت نمایش نتایج جستجو عبارت مورد نظر شما را با فعالیت ها و اتصالات اکانت شما در شبکه اجتماعی گوگل پلاس ادغام میکند.این موضوع باعث میشود تا محتوا اجتماعی مشابه به نتایج جستجو محصولات مشابه کمپانی ها اضافه شود.

فارس 98

به طور مثال اگر شما عبارت Netflix جستجو کنید،در نمایش نتایج جستجو ابتدا محصولاتی و عبارات مرتبط به Netflix که چه به صورت عمومی (عکس و پست های پروفایل کاربران، 1 کاربران گوگل پلاس و..) و یا تجاری (صفحات تجاری گوگل پلاس) در شبکه اجتماعی اجتماعی گوگل پلاس قرار دارند نمایش داده میشوند. این حرکت هوشمندانه گوگل باعث میشود تا اشخاص و شرکت های تجاری برای اینکه بیشتر و بهتر دیده شوند در شبکه اجتماعی گوگل پلاس بیشتر از قبل فعالیت کنند.همچنین در سمت راست این موتو جستجو نیز تغییراتی چشمگیری ایجاد شده است به طور مثال شما میتوانید انتخاب کنید که نمایش نتایج شخصی یا عمومی باشد و یا اینکه در قسمت People and Pages on Google اشخاص و صفحات تجاری مربوط به عبارت جستجو شده را در شبکه اجتماعی گوگل پلاس مشاهده کنید.

احتمالا این قابلیت جدید گوگل باعث تغییرات جدی در نمایش جستجو میشود اما Search از یک نظر نیز میتواند برای برخی از سایت ها مشکلاتی از نظر بازدید و.. ایجاد کند به طور مثال اگر شخصی قصد دارد جدیدترین مقالات نشریه NY Times را مشاهده کند با جستجو کردن در گوگل ممکن است در برخورد اول با مقالاتی که دوستان خود در گوگل پلاس آنها را به اشتراک گذاشته اند برخورد کند و این مقالات را در محیط گوگل پلاس مطالعه کند که این به نوعی یعنی کلیک و بازدید کمتر برای دامنه سایت NY Times .

فارس 98

اما با توجه به مسائلی که در بالا به آنها اشاره شد قطعا این محصول جدید گوگل جستجو اجتماعی را به ابزاری قدرتمند تبدیل خواهد و در آینده یکپارچه سازی محتوا اجتماعی با نتایج جستجو نتایج مثبتی را برای شبکه اجتماعی گوگل پلاس پدید خواهد آورد.

میتوانیداطلاعات بیشتر در مورد قابلیت Search را از اینجا مشاهده کنید.

منبع:فارس 98


(1) حوثیها یک موشک بالستیک دیگر به نجران
حوثیها یک موشک بالستیک دیگر به نجران عربستان سعودی شلیک کردند


(2) معنای گوگل چیست
معنای گوگل چیست


(3) اگر فیسبوک را در گوگل جستجو کنید به سمت اپلیکیشن آن هدایت
گوگل از این پس با همکاری فیسبوک نتایج جستجوی خود را با اپلیکشن موبایل بزرگترین شبکهی اجتماعی حال حاضر جهان پیوند بیشتری میدهد. با همکاری دو سرویس پرطرفدار اینترنتی کاربرانی که از گوشی هوشمند یا تبلت خود اقدام


(4) ویکی پدیا فارسی فیلتر شد به روزرسانی - ITIRAN آی تی ایران
به روزرسانی. مدیر ویکیپدیا فارسی در گفتوگو با آیتیایران ضمن تکذیب فیلتر شدن ویکیپدیا فارسی گفت این اختلال در دسترسی از دیشب شروع شد اما از 2 ساعت پیش این دسترسی در حال بازگشت است و تا همین حالا امکان دسترسی به


(5) دوئل میان فیس بوک و گوگل - favayar
وقتی گوگل برای رقابت با شبکه اجتماعی فیسبوک اقدام به راهاندازی سرویس جدید خود با عنوان گوگلپلاس کرد کاملا مشخص بود که این دو غول اینترنتی بزرگ رسما وارد جنگی شدید برای تصاحب اینترنت شدهاند.


(6) دانلود گوگل کروم Google Chrome 81.0
دانلود گوگل کروم Google Chrome 81.0.4044.117 نصب مرورگر اندروید


(7) ردیابی کلیک های گوگل تگ منیجر
ردیابی کلیک های گوگل تگ منیجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا