همه آهنگ ها

چگونه ویندوز 7 نصب شده در یک هارد دیسک را بر روی کامپیوتری دیگر استفاده کنیم

چگونه ویندوز 7 نصب شده در یک هارد دیسک را بر روی کامپیوتری دیگر استفاده کنیم
چگونه ویندوز 7 نصب شده در یک هارد دیسک را بر روی کامپیوتری دیگر استفاده کنیم

اگر قصد دارید مشخصات سخت افزاری سیستم (رم،مادربورد و..) خود را ارتقا دهید و یا اینکه میخواهید هارد دیسک قدیمی خود را که ویندوز بر روی آن نصب است به عنوان هارد داریو سیستم جدیدی که بتازگی آنرا خریداری کرده اید استفاده کنید،بوت کردن ویندوز 7 قبلی که بروی سیستم خود داشته اید به علت نا هماهنگی مشخصات سخت افزاری سیستم جدید کاری مشکل و بسیار سخت است.

فارس 98

در ادمه روشی برای استفاده ویندوز 7 قبلی هارد دیسک شما در سیستم ارتقا یافته و یا جدیدا خریداری شده را معرفی میکنیم.

برای انتقال سیستم عامل ویندوز 7 مراحل زیر را در ویندوز فعلی طی کنید:

دکمه ترکیبی win r را نگه دارید و پس از ظاهر شدن پنجره Run عبارت زیر را تایپ و Enter کنید:

%windir%System32SysprepSysprep.exe

فارس 98

پنجره System Preparation برای شما نمایش داده میشود،در این پنجره از قسمت System Cleanup Action گزینه Enter System Out-of-Box-Experince (OOBE) و از قسمت Shutdown Options گزینه Shutdown را انتخاب کنید همچنین تیک قسمت Generalize را بزنید و پنجره را OK کنید.

فارس 98

این ابزار در طی فرآیندی وضعیت کلی ویندوز را ذخیره میکند و سپس سیستم را خاموش میکند (توجه:به هیچ عنوان هیچگونه برنامه ای را در زمانی که این فرایند در حال اجرا میباشد باز و اجرا نکنید)

فارس 98

فارس 98

پس از خاموش شدن سیستم،شما میتوانید سخت افزارهای جدید را بر روی سیستمتان جایگزین کنید و یا اینکه هارد درایو فعلی را از جای خود بیرون بیاورید (در صورتی به اینکار وارد نیستید از یک فرد متخصص کمک بگیرید) و آنرا به یک کامپیوتر دیگر متصل کنید.پس از انجام اتصال سخت افزارها،سیستم را از روی هارد دیسکی که وضعیت کلی ویندوز 7 را بر روی آن ذخیره کردید بوت کنید.

زمانی که سیستم را بوت میکنید شما فرآیند نصب یک ویندوز7 جدید را مشاهده میکنید که در آن داریورها به همراه آپدیت های پیش فرض سیستم و تنظیمات ریجیستری بر روی ویندوز نصب خواهند شد.در طی مدت نصب ممکن است سیستم بسته به مشخصات سخت افزاری خود دو یا سه بار ریستارت شود.

فارس 98

فارس 98

پس از آخرین ریست سیستم شما باید همانند روند معمول نصب ویندوز 7 تنظیمات زمانی و مکانی ویندوز جدید را انجام دهید.

فارس 98

در زمان ساختن یک کاربر جدید برای ویندوز ار نام کاربری که بر روی ویندوز 7 قبلی ایجاد شده بود استفاده نکنید و به طور موقت یک نام دلخواه متفاوت برای حساب کاربری خود انتخاب کنید.

فارس 98

خب دیگر کار تمام است،پس بالا آمدن ویندوز شما اکانت قبلی خود را با تمام تنظیمات و پوشه و فایل ها قبلی مشاهده میکنید.همچنین شما میتوانید با ورود به اکانت قبلی خود،اکانت جدید و موقتی که در حین فرآیند نصب ایجاد نموده اید را طریق مسیر Control Panel > User Profile پاک کنید.

فارس 98

با استفاده از این روش میتوان به طور قابل توجه ای در زمان و انرژی صرفه جویی کرد.

منبع:فارس 98


(1) نحوه افزودن هارد دیسک در ویندوز 7
نحوه افزودن هارد دیسک در ویندوز 7


(2) چگونه یک هارد دیسک مجازی در ویندوز 10
چگونه یک هارد دیسک مجازی در ویندوز 10 ایجاد کنیم - وینفون


(3) 7 روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک در
7 روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک در ویندوز - زومیت


(4) آموزش صفر تا صد نصب ویندوز 7 رسانه کلیک
آیا قصد دارید ویندوز 7 را نصب کنید دیگر لازم نیست به دنبال کتابچه ی راهنمای نصب ویندوز بگردید یا این کار را به یک متخصص کامپیوتر واگذار کنید این مطلب هر آنچه که شما برای نصب ویندوز 7 به آن نیاز خواهید داشت را در


(5) آموزش نصب ویندوز از طریق هارد دیسک کامپیوتر 7 و 8 و 8.1 و 10
02.12.2016 نصب از طریق هارد دیسک برای ویندوز 8 برای من در حدود 5 دقیقه طول کشده است 25- در اینجا یک نام را برای ویندوز خود انتخاب میکنید و بر روی Next کلیک میکنید 26- در این مرحله بر روی Use express setting کلیک کنید


(6) چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب
چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم - وان هو


(7) آموزش نصب ویندوز روی VMware
برای نصب ویندوز در این نرم افزار چندین مرحله وجود دارد که در ادامه برای شما آن ها را بازگو می کنیم. در این مقاله ما ویندوز 7 را روی شبیه ساز VMware نصب میکنیم.


(8) آموزش نصب ویندوز در حالت UEFI و GPT
آموزش نصب ویندوز در حالت UEFI و GPT برای کامپیوتر و لپ تاپ


(9) عوض کردن و نصب ویندوز
آموزش گام به گام عوض کردن و نصب ویندوز 7 8 و 10 به سادگی آب خوردن


(10) چگونه یک هارد دیسک خوب انتخاب کنیم
همانطور که در مقاله قبلی بیان شد یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری هارد دیسک است.ظرفیت هارد دیسک کاملا باتوجه به نوع کار شما ومیزان نیاز شما به ذخیره سازی داده ها انتخاب می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − ده =

دکمه بازگشت به بالا