همه آهنگ ها

به زودی قادر خواهیم بود از چشمانمان لیزر تولید کنیم

به زودی قادر خواهیم بود از چشمانمان لیزر تولید کنیم
به زودی قادر خواهیم بود از چشمانمان لیزر تولید کنیم

در روز،Seok-Hyun Yun و Malte Gather فیزیکدانهایی در بیمارستان عمومی ماساچوست هستند. اما در شب ،این دونفر به مدت 4 سال است که بر روی ساخت یک سلول انسان که میتواند مانند یک لیزر عمل کند کار میکنند.لیزر انسانی آنها از سه جز اصلی تمامی لیزرها یعنی:یک پمپ اصلی که انرژی اولیه نور را تولید میکند،حفره نوری که نور تولید شده از پمپ را متمرکز و به پرتو تبدیل میکند و یک ماده که الکترونها را تا زمانی که به یک حالت با انرژی بالاتر تبدیل و به طور همزمان عنوان یک پرتو نور از فوتون لیزر منتشر شوند به جنبش در می آورد تشکیل شده است.

فارس 98

این دو محقق یک سلول کلیه انسان را تغییر دادند تا پروتئین سبز فلورسنت یا GFP (ماده ای که باعث تولید نور در ستاره های دریایی میشود) را ایجاد کند.آنها پس از تولید این سلول تغییر یافته آن را کشت و در بین دو آیینه قرار دادند و توانستند یک حفره نوری که به آن اصلاح “سلول ساندویچی” داده اند،تولید کنند.سپس آنها از توسط یک پمپ لیزر مینیاتوری (پمپ اصلی) پالسهای آبی را از بین سلول و جایی که به دو آیینه برخورد میکرد ارسال کردند که در نهایت این عمل منجر به سبز شدن سلول و ساطع شدن نور از آن شد.

فارس 98

در آینده توسط این لیزر زنده میتوان داروهای سرطانی را به وسیله نور فعال کرد و یا پزشکان میتوانند با تزریق داروهای حساس به نور در خون بیمار تومورها و سلول ها را دنبال کنند.همچنین محققین امیدوارند در آینده بسیار نزدیک با توسعه و تحقیق بیشتر بر روی این سلول ها و قرار دادن آنها در چشم انسانها، بتوانیم توسط چشمانمان لیزر و نور تولید و به وسیله مغز انتشار آنرا کنترل کنیم!

منبع خارجی:popsci

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) ارتش روسیه اولین سلاح لیزری خود به اسم
ارتش روسیه اولین سلاح لیزری خود به اسم Peresvet را عملیاتی کرد


(2) لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد


(3) Diode Epilia 808 RF دستگاه لیزر دایود
Diode Epilia 808 RF دستگاه لیزر دایود Epitia 808 RF


(4) سردار سلیمانی بهزودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود
سردار سلیمانی بهزودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود تولید بیش از 40 میلیون ماسک در بسیج رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت انشالله به زودی شاهد مهار کامل ویروس کرونا خواهیم بود.


(5) لیزر - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
[نیازمند منبع] کار لیزر به اینگونه است که با تابش یک فوتون به یک ذره اتم یا مولکول یا یون برانگیخته یک فوتون دیگر نیز آزاد میشود که این دو فوتون با هم هم فرکانس هستند. با ادامه این روند شمار فوتونها افزایش مییابد که میتوانند باریکهای از فوتونها را به وجود بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا