همه آهنگ ها

سونی در حال توسعه باتری هایی برای تولید انرژی از کاغذ باطله است

سونی در حال توسعه باتری هایی برای تولید انرژی از کاغذ باطله است
سونی در حال توسعه باتری هایی برای تولید انرژی از کاغذ باطله است

در سال 2007 کمپانی سونی Walkman جدید خود را که با باتریهای زیست محیطی (bio battery) کار میکرد معرفی نمود (این واکمن همانند انسان از طریق غذاهای قابل هضم انرژی و الکتریسیته تولید میکرد)،اما اضهارات جدید این شرکت نوید از تولید یک محصول جدید و بهتر که میتواند از کاغذهای باطله انرژی تولید کند میدهد.

فارس 98

نمونه اولیه این محصول که اولین بار در نمایشگاه Eco-Products 2011 توکیو ژاپن رونمایی شد نشان میدهد که چگونه میتوان از آنزیم ها برای تجزیه کاغذ و تبدیل آن به سوخت و انرژی استفاده کرد.این نمونه اولیه توانست به طور آزمایشی انرژی لازم برای حرکت یک فن کوچک را تامین کند.این فرآیند بر خلاف باتری های معمولی فرآیندی بسیار بیشتر شبیه عملکرد دستگاه گوارش انسان دارد.

فارس 98

توسط سلولاز که یک آنزیم گوارشی میباشد،میتوان سلولز موجود در کاغذها را به گلوکز(شکر) تبدیل و از آن به عنوان سوخت استفاده کرد.همچنین باتریهای زیست محیطی این شرکت در حال حاضر به اندازه کافی توسعه و نازک شده اند که میتوانند در یک کارت پست نیز جای بگیرند و با استفاده از آب میوه به عنوان سوخت، قادرند قدرت کافی برای اجرای موسیقی داخل یک ماشین را تامین کند،اما همانطور که به نظر میرسد این باتریها هنوز توانایی تولید میزان کمی از انرژی را دارا هستند.

فارس 98

بی شک با توسعه و پیشرفت اینگونه باتری ها که میتوان به آنها لقب باتری های سبز را نیز داد در استفاده از بسیاری منابع انرژی که امروزه روبه کاهش هستند صرفه جویی چشمگیری کرد.

منبع خارجی:dailymail

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) elme2020 بازیافت تخصصی پسماند باتری
elme2020 بازیافت تخصصی پسماند باتری در راستای تحقق مدیریت س


(2) سونی - مدیاسافت
سونی - مدیاسافت


(3) جستجو برای تالی الکتریک
جستجو برای تالی الکتریک


(4) سونی در حال توسعه باتری هایی برای تولید انرژی از کاغذ
در سال 2007 کمپانی سونی Walkman جدید خود را که با باتریهای زیست محیطی bio battery کار میکرد معرفی نمود این واکمن همانند انسان از طریق غذاهای قابل هضم انرژی و الکتریسیته تولید میکرداما اضهارات جدید این شرکت نوید از تولید یک


(5) باتری hashtag on Instagram - Picosico
باتری hashtag on Instagram - Picosico


(6) باتری کاغذی تاشویی که انرژی خود را از باکتری ها می گیرد
سکئون چوی از محققان دانشگاه بینگهامپتون توانسته است یک باتری تاشو و ارزان برای مناطق دور افتاده تولید کند که انرژی خود را از یک قطره حاوی باکتری به دست می آورد.


(7) معرفی نمونه آزمایشی یک باتری که از کاغذ انرژی می گیرد
شرکت سونی یک نمونه آزمایشی از باتری ای که از کاغذ انرژی می گیرد را معرفی کرده است. این فناوری با تبدیل کردن کاغذ ریز شده به شکر که از آن به عنوان سوخت استفاده می کند الکتریسیته تولید می کند.


(8) باتری Instagram posts photos and
باتری Instagram posts photos and videos - Picuki.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − نه =

دکمه بازگشت به بالا