همه آهنگ ها

رکورد سرعت در اینترنت شکسته شد انتقال اطلاعات با سرعت 186 گیگ بر ثانیه

رکورد سرعت در اینترنت شکسته شد انتقال اطلاعات با سرعت 186 گیگ بر ثانیه
رکورد سرعت در اینترنت شکسته شد انتقال اطلاعات با سرعت 186 گیگ بر ثانیه

چندی پیش خبر آزمایش اینترنت 1Gbps گوگل را در فارس 98 اعلام کردیم اما اکنون با ترکیبی از فیزیکدانان،مهندسان و دانشمندان کامپیوتر از دانشگاه صنعتی کالیفرنیا و دانشگاه ویکتوریا رکورد جهانی سرعت پایدار انتقال اطلاعات از یک کامپیوتر به کامپیوتر بر روی شبکه اینترنت شکسته شد.

فارس 98

محققین توانستند اطلاعات را توسط زیر ساخت فیبر نوری 100Gbps بیش از 10 ساعت و با سرعتی معادل 186Gbps از ابرکامپیوتر SC11 شهر سیاتل آمریکا و به مرکز کامپیوتر دانشگاه ویکتوریا کادانا (مسافی معادل 212 کیلومتر ) انتقال دهند.همچنین لازم به ذکر این سرعت با استفاده از زیر ساخت یک جهته فیبر نوری به 98Gbps و دیگر کانالهای انتقال به 88Gbps کاهش یافت.

فارس 98

ممکن است که این سرعت هنوز تا جهانی و تجاری شدن راه زیادی را در پیش داشته باشد و فقط بتوان در شرایط آزمایشگاهی به آن دست یافت اما نباید فراموش کنیم که محققان در این آزمایش از تجهیزات و زیر ساخت فیبری نوری 100Gbps که اکنون در بازار تجاری جهانی در دسترس هستند استفاده کردند. علاوه بر این ابر کامپیوتر SC11 دارای سیزده سرور کامپیوتر میباشد که با PCIe 2.0 ،هارد SSD و اتصلات 40Gbps LAN همراه شده است، همچنین کامپیوتر دانشگاه ویکتوریا کادانا نیز دارای 10 سرور شرکت دل که از زیر ساخت های اترنت 10Gbps و 6 هارد SSD استفاده میکند است.

منبع خارجی:extremetech

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) رکورد تازه در سرعت انتقال اطلاعات ثبت
رکورد تازه در سرعت انتقال اطلاعات ثبت شد 186Gbp


(2) کدام کشور پرسرعتترین اینترنت را دارد
کدام کشور پرسرعتترین اینترنت را دارد - خبرآنلاین


(3) چرا اینترنت ایران بنزینی شد
چرا اینترنت ایران بنزینی شد - تابناک TABNAK


(4) رکورد سرعت شبکهی بیسیم شکسته شد
این فرستنده در محدوده فرکانسی 290 هرتز تا 315 هرتز کار میکند و توانایی فرستادن داده با شتاب 105 گیگابیت بر ثانیه را دارد. این سرعت دست کم 10 برابر سرعت فناوری 5g است.


(5) در اولین تست اینترنت 5G رکورد بالاترین سرعت انتقال اطلاعات
همانطور که می دانید ما در آزمایش اول بالاترین رکورد سرعت انتقال اطلاعات را شکستیم و همچنان در تلاشیم که این رکورد را بهبود ببخشیم و بهترین اینترنت را به همه ی مشترکین ارائه کنیم.


(6) رکورد سرعت اینترنت همراه در ایران توسط ایرانسل شکسته شد
در این تست سرعت موفق شدیم به سرعت دانلود فوق العاده 1200 مگابیت بر ثانیه با نرخ تاخیر Ping یک میلی ثانیه دست پیدا کنیم و دانلود فایل 2 گیگابایتی طی 14 ثانیه امکان پذیر شد.


(7) با ثبت سرعت 673MBPS رکورد سرعت اینترنت در شبکه 4G شکسته
با ثبت سرعت 673mbps رکورد سرعت اینترنت در شبکه 4g شکسته شد


(8) رکورد تازه در سرعت انتقال اطلاعات ثبت شد 186Gbp - زومیت
براساس تحقیقاتی که در دانشگاه California University of Technology انجام شده رکورد سرعت انتقال اطلاعات شکسته شد و نرخ انتقال اطلاعات به 186 گیگابیت در ثانیه رسید. این میزان تقریبا حداکثر میزان ممکن برای انتقال اطلاعات در تجهیزات فعلی


(9) رکورد سرعت اینترنت همراه در کشور شکست
در آپارات وارد شوید تا ویدیوهای و کانالهای بهتری بر اساس سلیقه شما پیشنهاد شود وارد شوید


(10) پر سرعت ترین رکورد پوشش با پلاستیک در گینس ثبت شد
در آپارات وارد شوید تا ویدیوهای و کانالهای بهتری بر اساس سلیقه شما پیشنهاد شود وارد شوید آپارات در موبایل Windows Android IOS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا