همه آهنگ ها

نسل بعدی تلوزیون بسادگی رول میشود و در جیبتان قرار میگیرد

نسل بعدی تلوزیون بسادگی رول میشود و در جیبتان قرار میگیرد
نسل بعدی تلوزیون بسادگی رول میشود و در جیبتان قرار میگیرد

تلویزیون های صفحه تخت (Flat screen) که میتواند رول شوند و در جیب شما قرار گیرند به لطف فناوری به نام QD بسیار به واقعیت نزدیک شدند.فناوری QD که مخفف واژه quantum dot (نقطه کوانتومی) توسط یک تیم از دانشمندان بریتانیایی توسعه داده شده است و باعث ایجاد تلوزیون های فوق العاده نازک میشود.در حال حاضر شرکتهایی مانند سامسونگ و سونی بر روی نمایشگرهای نازک OLED کار میکند اما این فناوری باعث میشود که قطر تلوزیون ها به اندازه یک ورقه نازک تا شدنی تبدیل شود.

فارس 98

در فناوری نقطه کوانتومی ذرات نوری که ساطع میشوند 100,000 بار از عرض استاندارد موی انسان کوچکترند و بر روی پلاستکی های انعطاف پذیری که میتوانند رول و یا بر روی صفحات کاغذ قرار گیرند چاپ و منتشر میشوند.اندازه کوچک ذارت کوانتومی به کارخانه ها این اجازه را میدهد که طول موجی انتشار را طوری تعیین کنند که بعد از تعیین رنگ نور،چشم انسان آنها را ببیند و در نتیجه نقاط میتوانند در طول ساطع شدن هر میزان و شدت رنگی را به خود بگیرند.

فارس 98

دانشمندان Nanoco منچستر در حال مذاکره با عمده شرکت های الکترونیکی آسیایی برای تولید اولین تلوزیون و نمایشگر با استفاده از این فناوری تا سال آینده هستند.

منبع خارجی:dailymail

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) وبلاگ مهر - نسل بعدی تلوزیون بسادگی رول
وبلاگ مهر - نسل بعدی تلوزیون بسادگی رول میشود و در جیبتان قرار میگیرد


(2) نسل جدید پردازندههای گرافیکی اینتل سرعتی دوبرابر پردازنده
در صورت مشاهدهی کلمات رکیک و نامناسب پیغام کاربر حذف شده و در صورت تکرار اکانت کاربری وی مسدود میشود. لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید.


(3) وصل کردن لب تاپ به تلویزیون این که مثل آب خوردن است
اما تاریخ پلاک گزاری لب تاپ تان را هم فراموش نکنید. ناصر الدین شاه که نمی خواهد رایانک همان لب تاپ اش را به یک تلویزیون led فول اچ دی سه بعدی و هزاران جایزه نقدی دیگر وصل کند هر چه دستگاه تان


(4) از نسل صفر تا نسل پنجم تمام نسلها در یک نگاه شبکه
نسل صفر در واقع جزو نسلهای شبکههای سلولی محسوب نمیشود و فقط به دلیل اینکه یک فناوری چشمگیر قبل از نسل اول بود آن را نسل صفر مینامند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا