همه آهنگ ها

آخرین اختراع ارتش آمریکاساندویچ هایی که تا دو سال سالم و تازه میمانند

وعده های غذایی یخ زده یا خشک شده ای که سربازان در ارتش به عنوان آذوقه غذایی با خودشان به میدان جنگ حمل میکنند نیاز به ارتقا و بهبود دارند،اما نه توسط روشهای جدید و پیچیده ی خشک کردن یا یخ زدن مواد غذایی بلکه با روشهایی جدیدی مانند آخرین تکنولوژی نگهداری مواد غذایی که توسط ارتش آمریکا اختراع شده است و میتواند یک ساندویچ قرار داده شده در محفظه ای را به مدت دو سال سالم و مناسب برای خوردن نگه دارد.

فارس 98

زمانی که غذا تجزیه میشود فرآیند های شیمیایی و بیولوژیکی مختلفی اتفاق می افتد که برخی از آنها به طور ذاتی توسط خود مواد و برخی دیگر توسط باکتری ها رخ میدهد.اما بیشتر این فرآیندها نیاز به آب و اکسیژن برای تبدیل شدن و انجام اینکار نیاز دارند،پس نیازی نیست که متخصصین ارتش در ساختار ساندویچ ها تغییراتی ایجاد کنند بلکه فقط نیاز است تا کشف کنند که چگونه با حذف فاکتورهای آب و اکسیژن یک ساندویچ ایجاد کنند.

فارس 98

برای این کار،دانشمندان کار خود را با مواد غذایی تشکیل شده از موادی مانند: شکر (به عنوان مثال در مربا و یا ژله)، نمک، و یا عسل که حاوی رطوبتی هستند که در درون آنها ذخیر شده است و باعث جلوگیری از تماس آن با دیگر اجزا میشود،شروع کردند.به طور مثال یک گوجه فرنگی تازه در یک ساندویچ به سرعت باعث خیس و مرطوب شدن نان میشود در صورتی که موادی چون عسل و ژله به اینگونه باعث ایجاد رطوبت در نان نمیشوند.به طور کلی کلید اصلی این روش قفل و محدود کردن رطوبت در داخل مواد تشکیل دهنده میباشد.

فارس 98

احتمالا سخت ترین قسمت این روش دور نگه داشتن اکسیژن از ساندویچ است،برای اینکار ساندویچ ها در یک محفظه آهنی زد زنگ و مهر موم شده خالی از اکسیژن نگهداری میشوند.به اینگونه میتوان ساندویچ ها را بدون استفاده از هیچگونه یخچال یا فریزری به مدت دو سال سالم و تازه نگه داشت.

میتوانید ویدیو این ساندویچ را از اینجا مشاهده کنید.

منبع خارجی:popsci

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) نگاهی به تاریخچه قرنطینه و قرنطینه های مدرن در جهان گجت نیوز
اجرای قرنطینه در مقیاس وسیع دشوار بوده و کار سختی است. در طول اپیدمی ابولا در لیبریا و سیرالئون در سال 2014 میلادی کل محلهها قرنطینه شدند و به مردم گفته شد که اجازه خروج از منزل را ندارند. نا آرامیهای به وجود آمده باعث شد این قرنطینه پس از سه روز شکست بخورد.


(2) آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها سال 99 ای استخدام
تمامی سربازان تا سال 1401 مهارتهای منجر به اشتغال فرا میگیرند مسول قرارگاه مهارتآموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت تمامی سربازان تا سال 1401 مهارتهای منجر به اشت انتشار در 17 بهمن 98


(3) خبر فوری - اخبار فوری و لحظه ای در لحظه با خبر شوید
مجادله و حاشیه بین کارگر و کارفرما برای حقوق پرداختی داستانی طولانی در تاریخ بشر دارد و سابقه این مجادله به قدری دراز است که گاهی تنه به تنه تاریخ میزند.


(4) جنگ ایران و روسیه 18131804 - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
دوره اول جنگهای ایران و روسیه به جنگهای میان این دو کشور در سالهای1184 تا 1192ه.ش 18051813 گفته میشود که در آخر منجر به عهدنامه گلستان و در نتیجه از دست رفتن اراضی بزرگی از ایران در شمال رود ارس گردید.


(5) ارتش سرخ - سایت هواداران باشگاه پرسپولیس
وکیل برانکو آخرین هشدار را به پرسپولیس داد 1 نظر وکیل سرمربی سابق پرسپولیس به مسئولان این باشگاه تا روز 12 اردیبهشت فرصت داد تا مطالبات برانکو و همکارانش را پرداخت کنند رونوشت این نامه نیز به فیفا هم ارسال شده است.


(6) رزمندگان و جانبازان زیر25 خبرهای خوب
با توجه به سامانه ای که جدیدا شرکت بیمه دی ایجاد کرده است جانبازان گرامی می توانند با ثبت نام در سامانه زیر بصورت آنلاین از وضعیت خدمات بیمه ایسقف خدمات بیمه نوع خدمات و نحوه پرداخت هزینه هایی که انجام شده و قبلا به


(7) یک مووی مرکز دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم
دانلود فیلم دانلود سریال و انیمیشن های روز دنیا با لینک مستقیم و زبان اصلی و دوبله فارسی از یک مووی


(8) استخدام های جدید و در جریان در سال 99 ای استخدام
قانون می گه هر کس استخدام می شه باید مدرک کامپیوتر داشته باشه. از زمان اعلام نتایج تا صدور حکم معمولا یک سال فاصله هست. که فرصت دارید برید کلاس و مدرک ای سی دی ال و تایپ سریع تون را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا