همه آهنگ ها

مصاحبه با پیر امیدیار موسس سایت حراجی e-Bay

مصاحبه با پیر امیدیار موسس سایت حراجی e-Bay
مصاحبه با پیر امیدیار موسس سایت حراجی e-Bay

بزرگترین حراجی جهان

ممکن بود که تا چند سال پیش اگر صحبتی از تجارت الکترونیک و ایجاد کسب و کار در فضای مجازی به میان می‌آمد، زیاد از آن استقبال نشود و افراد به دلیل نداشتن اطمینان کافی به این فضا از قبول فعالیت در فضای اینترنتی برای کسب درآمد خودداری کنند اما با توجه به افزایش قابل توجه تعداد کاربران اینترنتی در چند سال گذشته و مشخص شدن بالا بودن ضریب نفوذ اینترنت در زندگی کاربران به آسانی می‌توان به این موضوع پی برد که تجارت آنلاین بیشترین میزان موفقیت را برای صاحبان خود در آینده در بر خواهد داشت.

فارس 98

به طور حتم برای هر کار و صنعت نوینی شروعی وجود دارد و بدون شک باعث افتخار ما خواهد بود اگر بدانیم بسیاری از مردم جهان پیر امیدیار ایرانی را که پایه‌گذار سایت خرید و فروش اینترنتی e-Bay است، به عنوان پدر کسب و کار اینترنتی می‌شناسند.

پیر امیدیار تا سال 2003 با داشتن ثروتی بالغ بر 8 میلیارد دلار دومین ثروتمند زیر چهل سال و بیست و نهمین فرد ثروتمند در جهان بود.

او در سال 1995 سایتی را نوشت و در آن یک دستگاه سوراخ‌کن لیزری را به حراج گذاشت و این دستگاه به قیمت 14 دلار توسط این پایگاه فروخته شد. بعد از این حراجی چنان رشدی در e-Bay به وجود آمد که باور آن حتی برای امیدیار هم بسیار مشکل بود زیرا تنها در عرض مدت زمانی کمتر از دو سال تعداد بازدیدکنندگان این سایت به حدود یک میلیون نفر در روز رسیده بود. پیر امیدیار ابتدا برای تفریح و سپری شدن اوقات فراغتش در منزل به برنامه‌نویسی این پایگاه مشغول شد اما بعد از مدتی همین سرگرمی ساده به شرکتی بسیار موفق و به نقطه عطف در زمینه تجارت آنلاین تبدیل شد.

سایت e-Bay در حال حاضر به عنوان یکی از موفق‌ترین فروشگاه‌های آنلاین جهان در حال فعالیت است و شاید بتوان گفت که هیچ فروشگاه دیگری را نمی‌توان در جهان مجازی پیدا کرد که میزان خرید و فروش کالا در آن به اندازه این سایت باشد.

امروزه بیش از 12 میلیون کالا در این سایت به صورت روزانه به فروش می‌رسد و تعداد کارمندان این شرکت در حدود 18 هزار نفر می‌باشد.

برای این که به محبوبیت بالای این سایت در میان مردم پی ببرید باید بدانید که در سال گذشته بیش از 144 میلیون نفر از طریق این پایگاه به خرید یا فروش کالاهای مورد نظرشان پرداخته‌اند.

سایت ebayinkblog.com مصاحبه‌ای را با این مرد ایرانی تبار انجام داده است که در ادامه آن را می‌خوانید.

  • آیا در دوران مدرسه شاگرد خوبی بودید؟

حقیقت این است که من اصلا درس نمی‌خواندم و فکر می‌کنم به همین دلیل نمی‌توانم بگویم شاگرد خوبی بودم اما به وسایل الکترونیکی علاقه خاصی داشتم و همیشه با آن‌ها سرگرم بودم. به همین خاطر عاشق رایانه شدم و بعد از دیدن اولین رایانه در دوران مدرسه تمام تلاشم این بود که از این وسیله به بهترین شکل ممکن استفاده کنم.

این بود که به سمت برنامه‌نویسی روی آوردم و اولین زبان برنامه‌نویسی که یاد گرفتم، بیسیک بود. شاید جالب باشد که بدانید از تمامی کلاس‌هایم می‌زدم تا بتوانم به اتاق رایانه مدرسه رفته و بازی کرده و یا برنامه‌نویسی کنم.

  • برای اولین بار در چه زمانی به صورت حرفه‌ای برنامه نویسی کردید؟

در دوران دبیرستان بود که تصمیم گرفتم به صورت جدی برای آینده کاری‌ام رشته علوم رایانه را انتخاب کنم و در آن زمان دوست داشتم که تمامی نکته‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را کشف کنم تا با ترکیب آن‌ها چیزهای بیشتری یاد بگیرم.

در همان دوران بود که به نوشتن برنامه‌های کوچک مشغول شدم و سعی کردم تا با گسترش توانایی‌هایم به نتایج دلخواهم برسم. اما نتیجه اصلی را در دوران دانشگاه یاد گرفتم. پس از گذارندن واحد برنامه‌نویسی زبان C، به صورت جدی برای رایانه‌های مکینتاش برنامه‌نویسی کردم.

  • در مورد e-Bay چه فکر می‌کنید؟ اصلا انتظار داشتید به جایگاه امروز برسید؟

راستش این سایت در ابتدا یک ایده بسیار کوچک بود که من به چشم تفریح به آن نگاه می‌کردم. بعد از این که کمی به این سایت جدی‌تر نگاه کردم فکر می‌کردم در عرض 3 سال ممکن است بتوانم بین 20 تا 30 درصد وضعیت حاضرش آن را توسعه دهم. در واقع برای هیچ تجارتی نمی‌توان انتظار داشت که رشد سریع در مدت زمان کمی اتفاق بیفتد.

اما در مورد e-Bay باید گفت که این پیشرفت به قدری سریع اتفاق افتاد که من ترسیدم و به دنبال چند متخصص در زمینه تجارت گشتم تا در این قضیه مرا راهنمایی کنند. آن‌ها هم در ابتدا بدبین بودند اما موفقیت این پایگاه تا به امروز همچنان ادامه داشته است.

  • اگر کسی هوس کند با شما رقابت کند، چه راهی را پیش پایش قرار می‌دهید؟

اگر هدفش ساختن یک e-Bay دیگر باشد باید بگویم که بهتر است که خودش را بیهوده به زحمت نیندازد مگر این که به فکر راه‌اندازی یک کار و ایده جدید بیفتد.

منبع:روزنامه بایت

ویرایش و گردآوری:فارس 98


(1) مصاحبه با پیر امیدیار بنیاد موفقیت
مصاحبه با پیر امیدیار بنیاد موفقیت دکتر سجاد محمدزاده


(2) مصاحبه با پیر امیدیار بنیان گذار سایت
مصاحبه با پیر امیدیار بنیان گذار سایت eBay


(3) مصاحبه با پیر امیدیار بنیان گذار
مصاحبه با پیر امیدیار بنیان گذار وبسایت ای بی Ebay


(4) مصاحبه با پیر امیدیار Pierre Omidyar ثروتمندترین ایرانی
16.09.2012 پیر امیدیار Pierre Omidyar ثروتمندترین ایرانی اصل و صاحب بزرگترین حراجی آنلاین جهان یعنی مصاحبه با پیر امیدیار Pierre Omidyar ثروتمندترین ایرانی و موسس ایرانی eBay


(5) مصاحبه با پیر امیدیار صاحب سایت حراجی eBay
24.09.2015 مدیران سایت هیچ گونه مسئولیتی در مقابل صحت ادعاهای مطرح شده در تبلیغات ندارند لطفا قبل از هر اقدامی بررسی های لازم را داشته باشید.


(6) آشنایی با پیر امیدیار موسس وب سایت eBay
آشنایی با پیر امیدیار موسس وب سایت eBay - الماسیان


(7) مصاحبه با پیر امیدیار Pierre Omidyar ثروتمندترین ایرانی
مصاحبه با پیر امیدیار Pierre Omidyar ثروتمندترین ایرانی و موسس ایرانی eBay پیر امیدیار فقط 28 سالش بود که در چند روز تعطیلی آخر هفته بکوب نشست پشت رایانه و برنامه چیزی را نوشت که بعدها به یکی از معروفترین سایتهای اینترنتی


(8) مصاحبه با پیر امیدیار بنیان گذار وبسایت ای بی Ebay
24.12.2019 مصاحبه با پیر امیدیار بنیان گذار وبسایت ای بی Ebay موسس وبسایت علیبابا جک ما - Duration 3139. Hossein Ezzatkhah 10717 views. 31


(9) مصاحبه با پیر امیدیار صاحب سایت حراجی eBay - اخبار ستاره
مصاحبه با پیر امیدیار صاحب سایت حراجی eBay فقط 28 سالش بود که در چند روز تعطیلی آخر هفته بکوب نشست پشت رایانه و برنامه چیزی ر


(10) پیر امیدیار موسس سایت Ebay
پیر امیدیار موسس سایت Ebay

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا