همه آهنگ ها

ایجاد ربات بادی بدون هیچ سنسور و قطعه سخت افزاری

ایجاد ربات بادی بدون هیچ سنسور و قطعه سخت افزاری
ایجاد ربات بادی بدون هیچ سنسور و قطعه سخت افزاری

بیشتر اجزای ربات ها سفت و سخت هستند و معمولا در زیر فشار شکسته میشوند،به علاوه اینکه در طراحی میزان حساسیت و سنجش آنها همیشه یکی از فاکتور های اصلی عملکرد ربات است اما وقتی که ربات در مرحله آزمایش قرار میگیرد به علت ناتوانی و انعطاف ناپذیر بودن ویژگی های سخت افزاری عملکرد خوبی ندارد.

فارس 98

حال محققان یک ربات انعطاف پذیر بادی ساخته اند که در حقیقت کاملا نرم است،این ربات نرم (soft robot) که فاقد یک ساختار سفت و سخت است میتواند عملکرد های متفاوتی مانند تغییر شکل و شیوه حرکت انجام دهد.soft robot از مواد نرمی مانند پلیمرهای الاستومری ساخته شده است و ایده ساخت آن از حیواناتی مانند ماهی مرکب، ستاره دریایی و کرم ها که اسکلت سخت داخلی را ندارد برگرفته شده است.

فارس 98

عملکرد داخلی ربات بر طبق لیتوگرافی نرم که باعث ایجاد قابلیت کار اندازی و انتقال نیروی ربات توسط باد را می دهد است (به عنوان مثال جنبش مایع از اندام ها و از بخش های متعدد دیگر ربات).همچنین این ربات چهار پا،از هیچ حسگری استفاده نمیکند و تنها دارای پنج سیستم محرک بادی ساده است که با فشارهای پایین (کمتر از 10 PSI) عمل میکند.این ربات بر خلاف تصوراتی که امروزه از ربات ها داریم،دارای ساختاری ساده اما در نوع خود بسیاری کاربردی است و در آینده میتواند در تولید ربات هایی برای عبور از موانع سخت و دشوار نقش بسزایی داشته باشد.

اطلاعات و ویدیوهای مربوط به این ربات را از اینجا مشاهده کنید.

منبع خارجی:pnas

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) آشنایی با ربات ها 1
آشنایی با ربات ها 1


(2) آشنایی با ربات ها
آشنایی با ربات ها


(3) سنسورهای اینترنت اشیا - مرکز تحقیقات
سنسورهای اینترنت اشیا - مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران


(4) دوربین با avr و سنسور pir - الکترونیکا
دوربین با avr و سنسور pir - الکترونیکا


(5) معرفی انواع ماژول ها و سنسورها در حوزه
معرفی انواع ماژول ها و سنسورها در حوزه مهندسی پزشکی - PDF


(6) ربات منحصر به فرد وکتور رساکالا
ربات منحصر به فرد وکتور رساکالا


(7) فروشگاه ساختینهپیستوله-بادی-دو-جزئی
فروشگاه ساختینهپیستوله-بادی-دو-جزئی-پرشر-apt


(8) هاست و سرور ربات تلگرام ایمن و پرسرعت ایران سرور
علاوه بر آپتایم و کیفیت زیرساخت بالاتر میزبانی شدن در خارج باعث می شود ربات شما به سرور های تلگرام نزدیک باشد تا Pingtime بین سرور شما و سرور تلگرام کاهش یابد. به این صورت سرعت پاسخگویی ربات شما


(9) قطعات مکانیکی ساخت ربات - daneshjookit.com
شاسی ربات مخصوص ساخت انواع ربات. برای ساخت هر ربات بسته به نوع و کاربرد آن نیاز به تجهیزات سخت افزاری خاصی میباشد. به طور معمول هر ربات حداقل به یک شاسی نیاز دارد.


(10) آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل و تبلت همراه موبایل ایرانیان
آموزش تعمیر قطعات سخت افزاری میکروفن نیز به عنوان یک قطعة مبدل سیگنال صوتی را تبدیل به سیگنال الکتریکی میکند و در واقع وظیفة ارسال صوت را به داخل دستگاه موبایل دارد. میکروفن در بین تعمیرکاران موبایل به کپسول دهنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا