همه آهنگ ها

سرانجام نمونه اولیه لنز با نمایشگر بیسیم توسط یک ایرانی ساخته شد

سرانجام نمونه اولیه لنز با نمایشگر بیسیم توسط یک ایرانی ساخته شد
سرانجام نمونه اولیه لنز با نمایشگر بیسیم توسط یک ایرانی ساخته شد

لنز با نمایشگرهای بیسیم شاید شما را به یاد فیلم های جیمز باند و ابزارهای فوق سری بیاندارد،اما سرانجام گروه ای از مهندسان زیست شناسی فلاندی و آمریکایی با رهبری آقای بابک پرویز توانستند یک آنتن،گیرنده رادیویی،مدارهای کنترلی و LED را در یک لنز چشم قرار دهند و نمونه اولیه آن را تولید کنند.

لازم به ذکر است نمونه مفهومی این لنزها برای اولین بار در سال 2008 توسط آقای بابک پرویز معرفی شد و این اختراع تا کنون توانسته جوایز و افتخارات زیادی برای ایشان به ارمغان بیاورد.

فارس 98

این تیم توانستند یک پیکسل را از راه دور در لنزی که در چشم یک خرگوش قرار داده بودند روشن کنند،قدرت یک باطری خارجی از طریق فرکانس رادیویی به آنتن موجود درلنز(همان حلقه طلایی رنگ شکل) منتقل میگردد،از طریق این روش لنز توسط چیزی پوشانده نمیشود.پس از دریافت انرژی توسط مدارات یکپارچه، LED آبی رنگ موجود در لنز روشن میشود.IC موجود در لنز نیز هنوز کار به خوصوصی انجام نمیدهد و فقط میتواند یک پیکسل نمایش داده شده در لنز را از طریق فرکانس های رادیویی کنترل کند.

فارس 98

خرگوشی که این لنز بر روی آن تست شد زنده ماند و هیچگونه آسیبی پس از برداشتن لنز در قرنینه و سیستم بینایی آن دیده نشد.البته این سیستم هنوز دارای مشکلاتی مانند نمایش تنها یک پیکسل و.. است اما تیم تحقیقاتی در حال کار بر روی طرح هایی برای ایجاد چندین پیکسل در یک لنز هستند.امیدواریم در آینده شاهد اختراعات و پیشرفت بیشتر جوانان ایرانی در زمینه علم و تکنولوژی باشیم.

اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه تحقبقاتی را از اینجا بخوانید.

منبع خارجی:extremetech|time

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) اسپیکر هوشمند Royole با نمایشگر لمسی
اسپیکر هوشمند Royole با نمایشگر لمسی رونمایی شد


(2) موبایل ایرانیان Iranian mobile - Posts
موبایل ایرانیان Iranian mobile - Posts Facebook


(3) فرارو ابداع لنز سه بعدی توسط محقق
فرارو ابداع لنز سه بعدی توسط محقق ایرانی امریکا عکس


(4) ناچ قطرهای در نمایشگر شیائومی می سیسی 9 پرو
ناچ قطرهای در نمایشگر شیائومی می سیسی 9 پرو


(5) با لنزهای کلیپسی دوربین موبایل از خرید دوربین حرفهای بی
در منظره بالا در سمت چپ برای ثبت عکس از لنز تله Ztylus Switch 6 و در سمت راست به منظور گرفتن تصویر از لنز تله Moment 2nd gen کمک گرفته شده است. به طور واضح لنزهای کلیپسی دوربین موبایل Moment کاملا ارزش مبلغ پرداخت شده برای خرید آنها


(6) عصر کالا - شارژر بیسیم لاجیتک برای
عصر کالا - شارژر بیسیم لاجیتک برای محصولات اپل معرفی شد


(7) جدید های جهان
لنز با نمایشگرهای بیسیم شاید شما را به یاد فیلم های جیمز باند و ابزارهای فوق سری بیاندارداما سرانجام گروه ای از مهندسان زیست شناسی فلاندی و آمریکایی با رهبری آقای بابک پرویز توانستند یک


(8) عصر کالا - نمایشگر گلکسی فولد پس از یک
عصر کالا - نمایشگر گلکسی فولد پس از یک روز استفاده آسیب دید


(9) ریز ترین ربات ها - robosorena.rozblog.com
است اما تیم تحقیقاتی در حال کار بر روی طرح هایی برای ایجاد چندین پیکسل در یک لنز هستند.امیدواریم در آینده شاهد اختراعات و پیشرفت بیشتر جوانان ایرانی در زمینه علم و تکنولوژی باشیم.


(10) elme2020 وان پلاس از شارژر بیسیم 30
elme2020 وان پلاس از شارژر بیسیم 30 واتی وارپ برای وان پلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + دو =

دکمه بازگشت به بالا