همه آهنگ ها

محققان توانستند از طریق امواج صدا برق لازم برای تولید نور را فراهم کنند

محققان توانستند از طریق امواج صدا برق لازم برای تولید نور را فراهم کنند
محققان توانستند از طریق امواج صدا برق لازم برای تولید نور را فراهم کنند

گروه ای از محققان در توکیو ژاپن توانستند با استفاده از سیستم انتقال قدرت وایرلس که از صدا استفاده میکند،امواج صوتی را نمایان سازند.این سیستم با استفاده از بلندگوهای پارامتریک،امواج باریک فراصوت تولید میکند.صدای منتشر شده از بلندگوها به نیروی الکتریکی تبدیل میشود که میتواند LED موجود در یک مدار بدون باتری را روشن کند.قدرت خروجی تولید شده 10 مگاوات در 50 سانتی متر و 1 مگاوات در 5 متر است،بنابراین این سیستم براحتی میتواند قدرت کافی برا روشن کرد LED پنج متر دور از خود را تامین کند.

فارس 98

امواج صدا تولید شده توسط این سیستم میتوانند توسط مواد گوناگون منعکس،انتقال،جایگزین و یا گسترده تر شود.به طور کلی با اختراع و توسعه این گونه سیستم ها میتوان امیدوار بود که در آینده از برق و الکتریسته به شکل متفاوت و نامحسوس تری استفاده خواهیم کرد.

ویدیو مربوط به این سیستم را از اینجا مشاهده کنید.

منبع خارجی:diginfo

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) برق چیست تاریخچه برق و روش های تولید
برق چیست تاریخچه برق و روش های تولید برق مصرف برق و پرداخت قبض


(2) معرفی هشت روش برای تولید برق رسانه کلیک
معرفی هشت روش برای تولید برق رسانه کلیک


(3) معرفی هشت روش برای تولید برق
معرفی هشت روش برای تولید برق


(4) تولید برق با نور و صدا - ایستنا
محققان می گویند می توان با قرار دادن پیل های خورشیدی در نزدیکی منبعی از سر و صدا یا لرزش های محیطی بهره وری این پیل های فوتوولتاییک را در مناطق شهری نظامی حمل و نقل و ماشین آلات به بیشترین حد خود رساند.


(5) پرچمهایی که از باد و نور خورشید برق تولید میکنند - زومیت
این روش برای تولید انرژی یکنواخت از تغییر شکل مواد پیزوالکتریک مناسب است. پنلهای خورشیدی مزایای بیشتری دارند و مثل حجمی بیثباتکننده در سرعت کمتر باد حرکتدادن فلاپینگ حرکت درجهت بالا و پایین را شروع میکنند و


(6) معرفی هشت روش برای تولید برق رسانه کلیک
این کار ارتش آمریکا می تواند زمینه را برای تولید برق از زباله در مقیاس گسترده در آینده فراهم کند. توپ فوتبال. تصور کنید روزی انرژی به دست آمده از توپ فوتبال بتواند چراغ مطالعه شما را روشن کند.


(7) اکنون می توانیم نور را به صورت صدا ذخیره کنیم
آنها برای نخستینبار موفق شدند اطلاعات نور-بنیان را به صورت امواج صدا بر روی یک چیپ کامپیوتری ذخیره کنند چیزی که محققان آن را با مهار کردن برق نور بصورت رعد مقایسه می کنند.


(8) باز کردن پتانسیل استفاده نشدهی نور در ارتباطات نوری
دانشمندان یک ماژول چندگانه سازی بازگشایی چندگانه سازی بر اساس یک ویژگی از نور که تاکنون در سیستم های ارتباطی مورد بهره برداری قرار نگرفته ساخته اند گرداب نوری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا