همه آهنگ ها

paris parcمکانی ایده آل برای محققان و دانشجویان

شرکت دانمارکی BIG با همکاری معماران فرانسوی خود را برای مراحل اولیه ساخت ساختمان زیبایی به نام Paris Parc که یک مرکز تحقیقاتی برای دانشگاه علوم پزشکی upmc پاریس فرانسه با 15,000 متر مربع زیر بنا است آماده میکند،در ادامه این پروژه را بیشتر معرفی میکنیم.

فارس 98

در محوطه بیرونی ساختمان دانشگاه یک پارک که ورود در آن برای عموم نیز آزاد میباشد قرار میگیرد و فضای داخلی آن به نوعی طراحی شده است که باعث ایجاد ارتباط بیشتر و متحدکردن محققان با محیط تجاری و شود.

فارس 98

علاوه بر این قسمت بیرونی ساختمان دارای شیب و تورفتگی هایی برای ایجاد بازدهی بهتر در ساختار ساختمان میباشد .

فارس 98

همچنین یکی از نکات مهم در طراحی Paris Parc بهینه سازی روشنایی و تهویه ساختمان توسط نور طبیعی و باد،و استفاده از فضای سبز در بالا و اطراف ساختمان است.

paris parc

طراحی داخلی ساختمان شبیه به دره ای عمیق میباشد و دانشجویان میتوانند از آزمایشگاه ها در طبقات بالاتر براحتی و به دور از دید مناطق اداری دیگر استفاده کنند.

فارس 98

میتوان جلسه های غیر رسمی را در تراس بالایی ساختمان که دارای نمایی زیبا و کامل از شهر هستند برگزار کرد.

فارس 98

در روز میتوان توسط نمایی کاملا شیشه ای ساختمان چشم اندازی زیبایی از شهر پاریس را مشاهده کرد.

فارس 98

منبع خارجی:designboom

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) paris parcمکانی ایده آل برای محققان و دانشجویان
paris parcمکانی ایده آل برای محققان و دانشجویان شرکت دانمارکی BIG با همکاری معماران فرانسوی خود را برای مراحل اولیه ساخت ساختمان زیبایی به نام Paris Parc که یک مرکز تحقیقاتی برای دانشگاه علوم پزشکی upmc پاریس فرانسه با 15000


(2) ایده هاتو بساز کارگاه ساخت ایده های بلکاندویچ در
کارگاه ساخت ایده ها جدید بلکاندویچ[1] در کتابخانة شهرستان جانسونتوضیحات مترجم میکر اسپیس ها مکان های خلاقانه و حرفه ای برای عینیت بخشی به ایده های مراجعان کتابخانه هستند. این فضاهای جدید


(3) پنج مأموریت دانشجویی برای مطالعه و ارائهی آثار شهید مطهری
بدیهی است که هر یک از این طرحها و پیشنهادها مخاطبانی مخصوص به خود دارند و لذا برخی برای طلاب و دانشجویان مناسب است برخی برای محققان و برخی هم برای آحاد علاقهمندان به اندیشه اسلامی


(4) چگونه کاریزما داشته باشیم - مثبت زندگی
وقتی محققان عکس این چهار نفر را به دانشجویان مرد کلاس نشان دادند آنها خانمی را که بیشتر از بقیه در کلاس دیده بودند بیشتر دوست داشتند حتی با وجود آنکه با هیچیک از این چهار نفر هیچ برخوردی هم نداشتهاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − سه =

دکمه بازگشت به بالا