همه آهنگ ها

گجت های پزشکی آینده

گجت های پزشکی آینده
گجت های پزشکی آینده

مهم ترین عامل رشد رشته پزشکی و اقدامات مربوط به بهبود بهداشت و درمان گسترش و استفاده از سخت افزارها و ابزارهای هوشمند و پیشرفته در این زمینه است در ادامه برخی از ابتکارات،ابزارهای جدید و تکنولوژی های نوین رشته پزشکی که هفته پیش در کنفرانس TEDMED شهر سان دیاگو آمریکا رونمایی شده اند را بیشتر معرفی میکنیم.

فارس 98

Xiaflex Injection Trainer

فارس 98

گروه Chamberlain بیش از 500 مدل لاستیکی شبیه دست انسان برای آموزش به پزشکان تولید نموده است.یکی از نکات جالب این دست مصنوعی شبیه سازی تاندون های دست میباشد که پزشکان میتوانند تزریق آنزیم های مختلف را بر روی آن آزمایش کنند.

AccuVein AV300 Augmented Reality Vein Viewing System

فارس 98

فروربردن سوزن در رگ ها عملی دردناک و دشوار است و در برخی اوقات حتی پرستارهای با تجربه نیز در حین کار با این سوزن ها دچار اشتباه میشوند،دستگاه AccuVein که برای حل این مشکل ابداع شده است میتواند ضخامت رگهای خونی بیمار را اسکن کند و سپس تصویر آنها به وسیله نور مادون قرمز بر روی پوست بیمار نشان دهد و در نتیجه هیچ سوزن و دردی در کار نیست.

Emotiv EPOC Wireless EEG Headset

فارس 98

Emotiv هدستی را توسعه داده است که نظارت بر سیگنال های الکتریکی مغز را به کاری نسبتا آسان تبدیل نموده است و به تکنسین ها اجازه میدهد بدون هیچ زحمتی سیستم موج نگاری منظم از مغز انسان را راه اندازی کنند.در روش های قدیمی شما باید الکترودها را بر روی ماده لزج و چسبنده ی رسانا در مکانی دقیق قرار میداد اما توسط این هدست نیازی به هیچ کدامیک از این موارد نیست.

DuoFertility Wireless Ovulation Monitor

فارس 98

یکی از مشکلاتی که ممکن است زوجین در طی زندگی مشترک خود با آن روبه رو میشوند باروری ناخواسته است،اما زنان با استفاده از یک سنسور وایرلس که در زیز بغل آنها قرار میگیرد میتوانند زمانی که بدن آنها آمادگی باروری را دارد تشخیص دهند، 20,000 بار عمل نظارت و اندازه گیری درجه حرارت بدن هر روز صورت میگیرد و دستگاه میتواند 6 روز قبل از عمل تخمک گذاری فرد را مطلع سازد.اندازه سنسور بیش از یک قرص نیست و میتوانید اطلاعات را به صورت وایرلس دانلود کنید،علاوه بر این توسط یک دستگاه گیرنده زنان میتوانند اوج دوره باروری و فعالیت های جنسی خود را تحت نظر داشته باشند.

DNAe Rapid Genetic Testing System

فارس 98

دستگاه Genetic tests (آزمایش ژنتیک) علاوه بر تشخیص بیمارهای ژنتیکی میتواند به شما بگویید که بدن شما نسبت به یک دارو چه واکنشی نشان خواهد داد.متاسفانه سرعت پاسخگویی دستگاه های فعلی بسیار طولانی است اما با توجه به همچنین تولیدات و گجتهای DNA میتوان به پاسخ گویی سریع امیداور بود.این محصول به پزشکان برای تصمیم گیری و تجویز نسخه و دارو کمک بسیاری خواهد کرد.

Panasonic EU6441 Exercise Chair

فارس 98

پاناسونیک ادعا میکند که شما زمانی که در حالی سوار این صندلی مکانیکی و تقویت عضلات شکم خود هستید میتوانید تلوزیون تماشا کنید و یا کتاب مورد علاقه خود را بخوانید.زمانی که صندلی به عقب و جلو حرکت میکند به شما نیرو وارد میکند و باعث تقویت عضلات اصلی شکم میشود.

EarlySense Monitoring System

فارس 98

در تخت خواب مجهز به سیستم EarlySense دراز بکشید و در کمتر از یک دقیقه نظاره گر علائم حیاتی بدن خود باشید.سنسور فیزوالکتریک زیر تشک هر نفس و ضربان قلب شما را تحت نظر میگیرد و لازم نیست هیچگونه سیم و کابلی به شما متصل باشد.این دستگاه میتواند برای سالمندان و بیماران قلبی یک گزینه بسیار مناسب باشد.این سیستم نسخه حقیقی پیراهن هوشمندی میباشد که قبلا در فارس 98 معرفی نمودیم.

Lifecomm Emergency Alert Watch

فارس 98

چند ماه دیگر سالمندان قادر به خرید این ساعت مچی که مجهز به دکمه آماده باش اورژانس،GPS و سنسورهای حرکتی میباشد هستند.با فشردن دکمه panic (وحشت زدگی) که به معنای رخ دادن یک اتفاق ناگوار است یک تیم اورژانس خصوصی به مکان شما ارسال میشوند.این ساعت در خانه سالمندان به پرستاران برای کنترل بیماران کمک بسیاری خواهد کرد.

منبع خارجی:wired

ویرایش و ترجمه:فارس 98


(1) پوشیدنی - فردانما
دکتر خود را در جیب جا دهید فناوری پوشیدنی - فردانما


(2) این گجت پوشیدنی مفهومی با سه صفحهنمایش
این گجت پوشیدنی مفهومی با سه صفحهنمایش میتواند الهامبخش


(3) 10 تکنولوژی پزشکی جدید سال 2019 - علم
10 تکنولوژی پزشکی جدید سال 2019 - علم پزشکی در سال 2019 - پیتونیک


(4) گجت نیوز آخرین اخبار گجتی و فناوری های روز دنیا
آخرین اخبار فناوری علمی و تکنولوژی های جدید شامل گوشی موبایل لپ تاپ کامپیوتر و تبلت خودرو نجوم قیمت گوشی قیمت خودرو بررسی گجت قیمت و مشخصات گوشی


(5) گجت پوشیدنی چه نوع برنامه هایی هستند انواع گجت های
گجتهای هوشمند در حال حاضر فقط نقش همراهی و کنترل را به عهده دارند اما اشو دوبی معتقد است این یک نقش منفعل است و در آینده نزدیک این گجتها هستند که به ما میگویند چه کاری را باید انجام بدهیم و چه کاری را نباید انجام


(6) گجت - زومیت
کارتهای ویزیت معمولا برای معرفی افراد شغل و راههای تماس با آنها استفاده میشوند. درواقع میتوان گفت یک کارت ویزیت خوب معرف شخصیت شغلی و پرستیژ شغلی است.


(7) شغل هایی که در 10 سال آینده به وجود می آیند یا از بین می
بخش پزشکی و سلامت . استفاده از ابزارها و لوازم پایش سلامتی همچون ساعت ها و دستبندهای هوشمند و چیپ های سلامتی کاشتنی که به صورت مداوم و مستمر اطلاعات سلامتی ما را تحلیل می کنند نیاز به مراجعه مستمر به پزشک و یا پرستار را


(8) گوشی های هوشمند
نگاهی به آینده شگفت انگیز گوشی های هوشمند پلازامگ


(9) 13 پیشرفت در علم پزشکی که زندگی را دستخوش تغییر میکند
طی سالهای اخیر سرعت پیشرفت در علم پزشکی بیشتر از هر زمان دیگری بوده و دانشمندان به موفقیتهایی دست یافتهاند که بدون شک زندگی انسانها را دستخوش تغییر میکند. در ادامه 13 مورد از این دستاوردها را معرفی خواهیم کرد.


(10) گجت پوشیدنی چه نوع برنامه هایی هستند
گجت پوشیدنی چه نوع برنامه هایی هستند انواع گجت های پوشیدنی تازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا