همه آهنگ ها

معرفی نرم افزار و سرویس های فید خوان

معرفی نرم افزار و سرویس های فید خوان
معرفی نرم افزار و سرویس های فید خوان

خوراک وب یا به اختصار خوراک(به انگلیسی: web feed) یک قالب داده است که به کاربران اجازه می‌دهد محتویاتی که مرتباً به‌روز می‌شوند را به‌راحتی پیگیری نمایند.

به‌صورت معمولی چگونگی کاربرد یک خوراک بدین‌گونه‌است که تولیدکنندگان محتوا، یک پیوند به کاربر می‌دهند تا کاربر با معرفی پیوند به برنامه‌ٔ خوراکخوان خود، هنگام به‌روز شدن خوراک، درونمایه‌های تازه‌ای که به خوراک افزوده شده‌است را دریافت کند.

پیگیری محتوا بدست خوراک، نسبت به پیگیری به‌وسیله ایمیل فوایدی دارد که در زیر به بخشی از آن اشاره می‌کنیم:

  • نیازی نیست تا کاربر نشانی رایانامه خود را در اختیار فرد دیگری قرار دهد، از این رو می‌تواند از هرزنامه‌ها، ویروس‌ها و دیگر خطرات افشا شدن رایانامه در امان بماند.
  • اگر کاربر بخواهد از دریافت درونمایه تازه خودداری کند نیازی نیست تقاضای «لغو عضویت» بفرستد، بلکه به سادگی می‌تواند خوراک مورد نظر را از خوراک‌خوان خود پاک کند.
  • نوشته‌های به‌روز شده‌ٔ خوراک‌ها در دسته‌بندی‌های جداگانه قرار می‌گیرند و هر خوراک دسته‌بندی ویژه خود را داراست که از این دید نسبت یه رایانامه که نامه‌های رسیده بدون دسته‌بندی در یک فضای بزرگ صندوق‌های وارده قرار می‌گیرند برتری محسوسی دارد.[ویکی پدیا][بیشتر]

فارس 98

بیشتر کاربران در وب اغلب از نرم افزار و سرویس های معروفی همچون Google Reader برای خواند فید وب سایت ها استفاده میکنند،اما ما در ادامه برخی از سرویس و نرم افزارهایی که کمی ناشناخته هستند ولی میتوان آنها را جایگزین سرویس های معروف نمود معرفی میکنیم.

Netvibes

این وبسایت بسیاری از خصوصیات سرویس Google Reader را داراست،علاوه بر این دارای برخی از ویژگی هایی بسیاری میباشد که سرویس گوگل از آنها پشتیبانی نمیکند،همچنین میتوانید فایل های OPML گوگل ریدر را به Netvibes منقل کنید.

فارس 98

feedly

Feedly یک add-on برای مرورگرهای فایرفاکس،کروم و سافاری اپل است،علاوه بر این میتوانید از app مخصوص اندروید آن نیز استفاده کنید.Feedly فیدها را در قالب یک مجله به شما نمایش میدهد و یکی از نقاط قوت این سرویس ویژگی های اشتراک گذاری و یکپارچه سازی آن با شبکه های اجتماعی است.

فارس 98

newsBlur

یک سرویس جدید و تازه تاسیس میباشد که دارای ویژگی های قدرتمندی است.NewsBlur دارای ظاهری زیبا،رابط کاربری آسان و فید خوان هوشمند میباشد که میتوانند فایل های OPML را نیز در آن بارگذاری کنید.

فارس 98

feedDemon

یک نرم افزار رایگان و با امکانات کامل میباشد که میتوانید خبرهای وبسایت ها را از روی دسکتاپ کامپیوتر خود مرور کنید.

فارس 98

FeedReader

رابط کاربری ساده و روان این نرم افزار یکی از نقاط قوت FeedReader میباشد،این نرم افزار تمام قابلیت های یک فید ریدر خوب را داراست.

فارس 98

NetnewsWire

اگر از کاربران Mac, iPhone و iPad هستید،این فید ریدر گزینه مناسبی برای شماست.

فارس 98

منبع:فارس 98


(1) فید خوان یا RSS reader
معرفی 5 مورد از جدیدترین برنامه های فید خوان یا RSS reader - پایلوت


(2) جعبه ابزار برترین اپلیکیشن های خبرخوان
جعبه ابزار برترین اپلیکیشن های خبرخوان RSS برای گجت های هوشمند


(3) آموزش ساخت اپلیکیشن فیدخوان برای
آموزش ساخت اپلیکیشن فیدخوان برای اندروید - زومیت


(4) افزونه های فید خوان Firefox کاربر رایانه
افزونه های فید خوان Firefox کاربر رایانه


(5) آموزش RSS و معرفی بهترین افزونه های فید
آموزش RSS و معرفی بهترین افزونه های فید RSS در وردپرس - مدیر وردپرس


(6) اپلیکیشن خبرخوان چیست معرفی 10 نرم
اپلیکیشن خبرخوان چیست معرفی 10 نرم افزار اندروید خبرخوان فارسی و


(7) فید یا RSS چیست معرفی بهرین اپها برای
فید یا RSS چیست معرفی بهرین اپها برای بررسی آخرین مطالب سایتها


(8) ساخت برنامهی فیدخوان سایت برای اندروید
ساخت برنامهی فیدخوان سایت برای اندروید - کــلــک آمــوز


(9) معرفی نرم افزار و سرویس های فید خوان
معرفی نرم افزار و سرویس های فید خوان خوراک وب یا به اختصار خوراکبه انگلیسی web feed یک قالب داده است که به کاربران اجازه میدهد محتویاتی که مرتبا بهروز میشوند را بهراحتی پیگیری نمایند.


(10) آموزش RSS - برنامه های فید خوان
یک برنامه فید خوان برنامه ای است که می تواند فایل های RSS و فیدها را خوانده و نمایش دهد. این نرم افزارها برای سیستم عامل های مختلف و دستگاه های گوناگون ایجاد شده و در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا